Přihlásit se
Hlavní menu

Kurzy a další ...

Události ve škole

PIŠQWORKY v Kutné Hoře
autor Karel Psota - Středa, 15. listopad 2017, 17:49

 
Piškvorky
V pondělí 6. listopadu 2017 proběhlo oblastní kolo PIŠQWOREK v Kutné Hoře. V oblastním kole naši školu reprezentovalo pětičlenné družstvo ve složení Lukáš Holštejn a Michaela Holštejnová z 2.C, David Nejedlý z 1.D, Kristýna Janková a Adéla Marková z 1.C. Do krajského kola jsme bohužel nepostoupili. Přivezli jsme si ovšem cenné zkušenosti do dalších let a spoustu zážitků.
Ing. Markéta Stiborová

  


DALŠÍ PLEMENO NA ŠKOLNÍM STATKU
autor Karel Psota - Středa, 15. listopad 2017, 17:40

 

Na školním statku v Poděbradech je nově chováno normandské plemeno skotu. Malá jalovička byla dovezena z chovu v jižních Čechách jako odměna za práci studentů, kteří připravovali a předváděli kolekci normandského skotu na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně. Na školním statku je tak nyní už chováno 7 čistokrevných plemen skotu. Jedná se o holštýnky, české stračeny, jerseyky, brown-swisse, ayrshire a české červinky v celkovém počtu kolem 250 ks.
 
Ing. Jan Kocmánek

  


Pec na školní zahradě
autor Karel Psota - Středa, 8. listopad 2017, 14:09

 

V těchto dnech dokončujeme se žáky práci na stavbě venkovní pece. Pec bude sloužit k výuce i volnočasovým aktivitám, které jsou konané v rámci projektu Zahrada vzdělává a informuje. Tento projekt je realizován Zemědělskou školou, z.s. za podpory Mininisterstva zemědělství . Více o peci, projektech a aktivitách na škole z pohledu návštěvníka školy se můžete dočíst zde:
http://www.bio-mesicnik.cz/bio2017/bio1711_k.pdf

Ing. Pavel Znamínko


  


Čestná cena pro vítěznou kolekci králíků plemene NOVOZÉLANDSKÉ BÍLÉ
autor Karel Psota - Středa, 8. listopad 2017, 14:05

 

Na konci října se na SZeŠ a SOŠ Poděbrady konala Okresní výstava drobných hospodářských zvířat. Této výstavy se zúčastnili i králíci plemene Novozélandský bílý, Burgundský a Moravský bílý hnědooký z našeho školního chovu. S kvalitní výstavní přípravou jednotlivých králíků pomohly studentky ze 3. ročníku  (obor veterinářství) – Alena Jedličková, Klára Očenášková a Markéta Brzobohatá pod vedením své třídní učitelky Radky Niedermirtlové.
Ing. R. Niedermirtlová

  


Vinařství v Kutné Hoře
autor Karel Psota - Středa, 1. listopad 2017, 09:32

 

Dne 23. října se třída 4.A zúčastnila s paní učitelkou Kurkovou exkurze do společnosti Vinné sklepy Kutná Hora s.r.o. Byli jsme seznámeni s provozem biodynamického zemědělství, známe značku DEMETER a zapojili jsme se i do výrobního procesu. Po práci jsme se prošli zbytek vinařství a vinohrady. Měli jsme možnost okoštovat vína. I když nám nepřálo počasí, exkurze se zdařila a víno bylo výborné.
Tomáš Šubr, 4.A

  


ÚŘAD VLÁDY A NÁRODNÍ MUZEUM
autor Karel Psota - Středa, 1. listopad 2017, 09:23

 

V pátek 20. října 2017 se vydal čtvrtý ročník oboru veterinářství do Prahy na dvě místa.
Dopoledne jsme strávili na nábřeží Edvarda Beneše ve Strakově akademii, sídle vlády ČR. Zde jsme se v Novém tiskovém sále zúčastnili přednášky o boji s korupcí. Přednášející nás seznámil s historií budovy, s vládní politikou boje s korupcí. Vysvětlili jsme si pojem korupce, pojmy spojené s korupcí, formy korupce. Dozvěděli jsme se, které instituce a dokumenty se korupci věnují.
Po přednášce jsme měli ještě možnost podívat se do prvního patra budovy a do zahrady.
Druhým bodem programu byla odpolední návštěva Nové budovy Národního muzea. Zde jsme si prohlédli dvě výstavy. První byla interaktivní výstava Světlo a život. Ocitli jsme se ve světě světlých okamžiků i neproniknutelné tmy. Prozkoumali jsme cestu přírodních kouzel a zajímavostí. Druhou výstavou byla nová přírodovědecká expozice Archa Noemova. Název výstavy vychází ze známého biblického příběhu. Na této výstavě jsme se setkali s nebývalým shromážděním nejrůznějších živočichů. Expozice nám odhalila pozoruhodnou krásu a rozmanitost živočišných forem na Zemi.
Další fotografie jsou na
http://ucamartina.rajce.idnes.cz/20._10._2017_4._D_-_Prednaska_o_boji_s_korupci_na_Uradu_vlady_a_vystava_Svetlo_a_zivot_a_Noemova_archa_v_Narodnim_muzeu/
Mgr. Martina Nováková

  


Starší diskuse ...

Kalendář
<< říjen 2017 >>
PoÚtStČtSoNe
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |