Agropodnikání

Image

Obor je určen především pro zájemce o zemědělský provoz, zemědělskou techniku a ekonomiku. Žáci kromě všech důležitých zemědělských dovedností a znalostí získají i mnohem víc: ucelený přehled o vedení účetnictví firmy či podniku, řidičský průkaz pro řízení traktoru a případně osobního a nákladního automobilu či motocyklu, schopnost efektivně pracovat s počítačem a moderními informačními a komunikačními technologiemi.

Studijní obor poskytuje žákům všestranné vzdělání, je určen pro žáky z venkova i z města, kteří mají rádi zvířata, rostliny a přírodu.


Přihláška ke studiu

Přihlášku vytiskni oboustranně

Informace o přijímacím řízení

Učební plán

KÓD OBORU
41-41-M/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Agropodnikání

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30

Proč studovat tento obor


Láska ke zvířatům

Naučíš se běžné i speciální dovednosti v péči o hospodářská zvířata (krmení, udržování čistoty, péče o zevnějšek zvířat, ale i příprava na výstavy a soutěže).

Moderní technika na dosah

Naučíš se obsluhovat speciální zemědělské stroje, získáš řidičská oprávnění na traktor, osobní automobil, příp. další techniku.

Ekonomické myšlení

Naučíš se základům ekonomiky a účetnictví, abys mohl vést vlastní firmu

V souladu s přírodou

Naučíš se tradiční i ekologické postupy v rostlinné výrobě, zpracovávat zemědělské produkty, získáš základy myslivosti, meteorologie a využívat postřiky a hnojiva ke zlepšení výnosů při zachování ekologické rovnováhy v přírodě

 

Kde se uplatníš?


Po ukončení studia a úspěšném vykonání maturitní zkoušky je absolvent připraven uplatnit se jako farmář, podnikatel a řídící pracovník v zemědělské oblasti, v soukromém podnikání zemědělského i nezemědělského charakteru, v oblasti obchodu a služeb i v zaměstnání ekonomického zaměření. Samozřejmostí je i možnost dalšího studia na vysoké či vyšší odborné škole.

Navíc budeš mít tyhle certifikace


  • Kurz pro nakládání s přípravky a používání přípravků na ochranu rostlin
  • Kurz pro odbornou činnost Inseminační technik
 

Chceš se o tomhle oboru dozvědět víc?


Přijď se podívat na den otevřených dveří!


Klikni pro termíny