Návštěva ve škole

Ing. Karel Psota Aktuality

V týdnu od 11. do 15. 10. jsme na naší škole přivítali vzácné hosty z programu Erasmus+. Přijeli žáci a učitelé z Itálie, Makedonie, Turecka a Norska. Do Česka dorazili plni očekávání, jaký zajímavý program jsme si pro ně připravili. My jsme se je snažili nezklamat a odstartoval náš nabitý týden.

Pondělí jsme věnovali představení naší školy. Zahraniční studenti chodili s našimi žáky po škole a pozorovali hodiny anglického jazyka, kde si s námi odvážně pohovořili. Zhlédli jsme také prezentaci o jejich školách. Nejvíce mě zaujala norská škola, hlavně svou přívětivostí a hezkým prostředím. Odpoledne žáci poobědvali rizoto a byli pozváni na zahradu na představení Muž, který sázel stromy. Velice se jim líbilo a s chutí se pustili do pečení chleba s našimi žáky. Den zakončili večeří v 17:30 hodin.

Úterý se neslo ve znamení aktivit v Ekocentru Huslík, diskutovalo se o klimatických problémech. Adoptovali jsme také jezevčici Světlanku. Nesmím opomenout jistě naučnou procházku po Poděbradech, která byla zakončená dobrým obědem v restauraci, naší českou svíčkovou.

Středa si žádala speciální výlet. Aby ne, naši cizinci navštívili povětšinou poprvé v životě Prahu, naše hlavní město. Prohlédli si dle zájmu mnoho památek I náš proslulý „mekáč“. Občerstvili se ve veganské restauraci. Nejvíce si asi užili nakupování v Praze, nakoupili si mnoho zajímavých věcí i oblečení.

Kutnou Horu, čtvrteční výlet, jsem si užila nejvíce. Od 9 hodin do oběda jsme pracovali na vinici. Řeknu vám, je to pěkná makačka. Následně jsme se dozvěděli něco o výrobě a produkci vína a vydali se na netradiční oběd – vegetariánský sójový guláš. Odpoledne jsme věnovali památkám, nejvíce se mi líbil osvětlený Chrám svaté Barbory. Pochutnali jsme si na výborném steaku k večeři. Domů jsme dojeli v půl osmé unavení, ale velice spokojení a plní nových zážitků.

Pátek byl ve znamení diskuze a práce ve skupinkách. Nejdříve jsme ráno připravovali pohoštění. Od 9 hodin se začal odehrávat program Climate Action, diskutovali jsme s cizinci ve skupinkách o životním prostředí. Po obědě jsme si předali certifikáty a den ukončili náležitým potleskem a společnými fotografiemi. Celý týden si všichni jistě velice užili.

Kateřina Křížová 2.C