Traktor STEYR

Nová technika pro žáky

Ing. Karel Psota Aktuality

V rámci dotačního programu „21. Centra odborné přípravy“ pro Střední zemědělskou školu a Střední odbornou školu Poděbrady p. o. bylo pořízeno:

Traktor STEYR 40 55s Kompakt s úpravou pro výuku autoškoly. Žáci se budou učit řídit a ovládat moderní traktor, který patří ke špičkovým traktorům.
Traktor STEYR

Nesené rozmetadlo průmyslových hnojiv RM1 – 070, které bude využíváno na praxi zapojené k traktoru NEWHOLLAND, který byl pořízen v roce 2017. Traktor je vybaven navigací a asistovaným řízením, což umožní přesné dávkování průmyslových hnojiv.

Rozmetadlo

Trenažer AT – 208, který patří k nejmodernějším pomůckám používaným v autoškole.

Žáci se budou moci bezpečně připravit na řízení vozidla v provozu. Trenažer umožňuje zkoušet rozjíždění a jízdu vpřed při volbě různého prostředí (tma, mlha), jízdu a řazení převodových stupňů, couvání (podélné, příčné, mezi vozidla, couvání do garáže), vedení vozidla v přímém směru a zatáčkách, brždění a zastavování při rozdílném povrchu vozovky (suchá, náledí, štěrk), jízdu v kopcovitém terénu, objíždění překážek, jízdu městem, jízdu po dálnici, nácvik řízení v krizových situacích a výcvik simulované jízdy s přívěsným vozíkem.

Trenažer

S novou technikou se můžete seznámit na videu na YouTube

Techniku podle požadavků školy dodala firma AGRI SYSTÉM a.s. Uhlířské Janovice.

Jan Krebs