Za naše žáky se nemusíme stydět
autor Karel Psota - Středa, 30. březen 2016, 11:46

Radek Cihlář ze třetího ročníku oboru agropodnikání vybojoval krásné 21. místo v mezinárodní soutěži mladých bonitérů na výstavě SIA v Paříži. Umístil se v první polovině soutěžního pole a navázal tak na podobně pěkný výsledek Ondry Hatláka z loňského roku. Hodnotil mléčné a masné plemeno skotu a musel si poradit s hodnocením v anglickém jazyce. Pokud budeme mít příležitost i v příštím roce, budeme opět vybírat z těch nejlepších. Milí žáci, učte se anglicky, trénujte bonitaci a postoupíte tak do užšího výběru na cestu do Paříže pro příští rok.
PS: pětkaře nebereme...

Pavel Znamínko

Od Radka si můžete přečíst celý článek, nebo pro ty, kteří nestojí o dlouhé texty, je zde jen malá citace:

"Pro soutěž mladých bonitérů jsem si vybral zástupkyně plemene Holštýn a Charolais. Plemeno Holštýn pro mě byla už předem jasná volba. Již od dětství jsem vychováván na statku, kde se toto plemeno chová a jezdím na výstavy těchto zvířat. Proto si dovolím říci, že se v hodnocení tohoto plemene skotu zvládám orientovat docela dobře, ale bohužel jsem zjistil, že ve Francii dbají na jiné tělesné proporce než u nás. Z masného skotu jsem si vybral plemeno Charolais, protože je mi ze všech nejbližší, i když si u něj tolik nevěřím."

Radek Cihlář, 3.A

Informace o výstavě naleznete zde:
https://en.salon-agriculture.com/

Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady