3.B, 4.A, 4.C NA EXKURZI V PARLAMENTU ČR
autor Karel Psota - Neděle, 4. říjen 2015, 08:47

 

V pondělí 7.9. jsem s žáky třídy 4.C navštívila Senát a Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. O 14 dnů později pak s žáky 3.B a 4.A.  Nejprve jsme si prošli Valdštejnskou zahradu, která je veřejnosti přístupná od dubna do října. Po bezpečnostní kontrole za doprovodu paní průvodkyně respektive pana průvodce jsme se seznámili s historickými prostory Valdštejnského paláce, který je od roku 1996 sídlem Senátu Parlamentu České republiky. Prohlídku Senátu jsme zakončili v Jednacím sále, kde byla dříve konírna pro 40 koní.

Potom jsme se přesunuli na Malostranské náměstí, kde má své sídlo v několika historických palácích Poslanecká sněmovna. V informačním středisku začala naše exkurze projekcí krátkého filmu o činnosti Poslanecké sněmovny. Po nezbytné bezpečnostní kontrole následovala prohlídka významných prostor s výkladem paní průvodkyně, která zahrnovala návštěvu předsálí, galerie hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlých prostor.

Touto exkurzí si žáci doplnili teoretické znalosti z hodin občanské nauky a spatřili na vlastní oči místa, která do té doby znali jen z televize.

Další fotky naleznete na
http://ucamartina.rajce.idnes.cz/7._9._2015_4._C_Exkurze_Parlament_CR/
http://ucamartina.rajce.idnes.cz/21._9._2015_3._B%2C_4._A_Exkurze_Parlament_CR/

Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady