Exkurze na téma šlechtění a kvalita brambor
autor Karel Psota - Úterý, 7. červenec 2015, 13:18

 


V rámci projektu CPTO realizovala třída 2.A exkurzi do Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě. Na pracovišti Valečov si žáci vyzkoušeli kastrovat květy brambor a seznámili se se základy šlechtitelské práce.  Ing. Jaroslava Domkářová, Ph.D. seznámila žáky s novými pojmy ve šlechtění, jako je síťovník, ramše či kultury in vivo. Ing. Pavel Kasal, Ph.D. předvedl různé způsoby zakládání polních pokusů a diskutoval se žáky na téma kvalita brambor a vliv genetiky a vnějšího prostředí. Neopomenul také seznámit žáky s pěstováním  topinamburů.
Exkurze byla velmi přínosná a poučná, pokud vás troch mrzí, že jste neměli možnost vyrazit s námi, podívejte se alespoň na stránky VÚB.
http://www.vubhb.cz/
Aktivity se realizují v rámci projektu Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem (reg.č. CZ.1.07/1.1.00/44.0011) pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery a statutárního zástupce hejtmana a náměstka hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Milana Němce. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.
Michaela Znamínková
Akce 

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady