Exkurze 1.A
autor Karel Psota - Pátek, 29. květen 2015, 11:10

 


Ve dnech 13.5. -14.5. 2015 se naše třída 1.A zúčastnila exkurze do čtyř zemědělských podniků - farem zaměřených na chov ovcí, koz a skotu. Zajímali jsme se zejména o kvalitu získávání zemědělských produktů a o vliv výroby na výslednou kvalitu potravin.
Nejprve jsme navštívili ekofarmu Bozetice , na které nás vřele uvítal majitel, pan Ondřej Podstavek. Chová zde cca 120 kusů dojného skotu a kolem 100 slepic. Také se specializuje na pěstování zeleniny a léčivých bylin, vše v biokvalitě.
Druhý den naše exkurze pokračovala na farmě v Chorušicích, která se zabývá rostlinnou,živočišnou i doplňkovou výrobou. V rostlinné výrobě se zaměřují na obiloviny, kukuřici, olejný len a pícniny, v živočišné na dojný skot i výkrm býků. Z doplňkové výroby nás zaujala tepelná úprava krmiv a extruze.
Naší další zastávkou byla ekofarma Merboltice, kde nás přivítal otec našeho spolužáka Ing. Ludvík Efler. Zde chovají dojné krávy, jejichž mléko vykupuje poděbradská mlékárna.
Třetí a zároveň poslední zastávka byla na farmě v Držovicích, kde chovají kozy a ovce, zejména čistokrevné kozy bílé a hnědé krátkosrsté, jejich křížence a ovce dojné východofríské. Také jsme měli možnost porovnat vzorky různých sýrů a dalších výrobků z mléka, vše opět v biokvalitě.
Na všech farmách se nám velmi líbilo, dozvěděli jsme se spoustu nových informací, a proto se už těšíme na další.
Petra Kudrnová a Anna Plundrová, 1.A

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady