VELKÝ DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ DEN
autor Karel Psota - Čtvrtek, 30. duben 2015, 13:35

 


U příležitosti Dne Země se konal na školním statku v Poděbradech velký dětský zemědělský den. Akce byla pořádána jako výstupní prezentace nového vybavení pořízeného z čerpání evropských fondů, jmenovitě Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost, projektu "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem" (reg.č. CZ.1.07/1.1.00/44.0011), dále ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR a jeho projektu "Zemědělství žije!" a dalších partnerů, kterými byly: Polabské Mlékarny Poděbrady, Pekárna Činěves, Bohemia Apple - Sady Tuchoraz, AGD Senice a Poděbradská Blata. Areál statku navštívilo více než 500 dětí základních a mateřských škol, naši středoškoláci se výborně zhostili rolí průvodců. Akce pokračovala na hřišti SDH Velké Zboží, kde bylo předvedeno moderní zásahové vozidlo MAN a uskutečňovaly se plavby po Labi hasičským záchranným člunem.

Akce se vydařila na výbornou a byla navštívena i statutárním zástupcem hejtmana Středočeského kraje, panem náměstkem a radním pro oblast školství PaedDr. Milanem Němcem.

Velké poděkování patří především našim studentům z 1.A, 2.A a 3.A, kteří se rolí průvodců zhostili naprosto profesionálně a u dětí i dozorujících učitelek sklidili velký úspěch. 

Ing. Jan Kocmánek a kolektiv pracovníků statku

Z akce je pořízena velká fotogalerie na kterou připojujeme odkaz:

http://kosdidi.rajce.idnes.cz/DEN_ZEME_-_SKOLNI_STATEK_PODEBRADY_24.4.2015

Den Země 

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady