COW SIGNALS
autor Karel Psota - Čtvrtek, 30. duben 2015, 12:25

 


Pod vedením odborníka z praxe Ing. Berky se nejprve seznámili se signály krav. Tyto signály ukazují na kvalitu technologie a výživy v chovu. Žáci se pokoušeli všechny signály krav na školním statku rozluštit a porovnat s výsledky v produkci mléka. V druhé polovině aktivity v nově vybavené chemicko-technologické laboratoři rozebírali a hodnotili sušinu krmiva, stanovovali rozbor vody z napaječek.
Díky svému pozorování žáci zjistili, že krávy na školním statku jsou v dobré kondici, celkem v dobrém zdravotním stavu, ale jistě se dá najít několik nedostatků ve výživě a ustájení. Svá pozorování zpracovali do protokolu.
Veškeré aktivity jsou realizovány v rámci projektu Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem (reg.č. CZ.1.07/1.1.00/44.0011) pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery a statutárního zástupce hejtmana a náměstka hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Milana Němce. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.

Více informací o projektu na:

Více foto na : http://ucamichaela.rajce.idnes.cz/cow_signals_20.4.2015/

Ing. Michaela Znamínková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady