Zájezd Německo Verden
autor Karel Psota - Čtvrtek, 12. březen 2015, 13:29

 

Ve dnech 25. 2. až 27. 2. se někteří žáci druhého a třetího ročníku zúčastnili zájezdu do Německého Verdenu. Cíle byly jasné, inseminační stanice, aukce holštýnských jalovic a krav, výstava holštýnského skotu a holštýnská farma.
Po několikahodinové cestě jsme dorazili na inseminační stanici společnosti Masterrind  nedaleko Verdenu. Prohlédli jsme si celou stanici včetně odebírací místnosti, ustájení býků, laboratoře a skladu inseminačních dávek. Prohlídka se nám velice líbila.
Další zastávkou byl už hotelový komplex, který designově krásně zapadal do stylu architektury této oblasti Německa. Dále nás autobus dovezl na výstaviště do Verdenu na nejočekávanější akci výletu. Jakmile jsme se usadili nad předvadištěm, cítili jsme úžasnou atmosféru. Pouze za světel reflektorů směřovaných na červené molo vstoupil uvaděč a pronesl pár slov k aukci. Následně molo opustil a přicházela první jalovička. Nejdříve nám o ní komentátor povídal, následně se rozsvítila všechna světla a začala dražba, avšak během minuty byla vydražena za 18 000 Eur. Těm, kteří toto ještě nikdy nezažili, padla úžasem čelist dolů. Aukce trvala skoro dvě hodiny a byl to opravdu nepopsatelný zážitek. Při následující prohlídce stájí jsme obdivovali několikaměsíční jalovičku, dceru šampionky Evropského šampionátu v roce 2013 ze Švýcarska, která se vydražila za 35 000 Euro, což je v přepočtu skoro milión Kč. Po skončení aukce na předvadišti velice rychle vytvořili bufet, kde nabízeli guláš a nápoje.
Druhý den jsme vyrazili okolo deváté ráno posilnění výbornou snídaní opět na Verdenské výstaviště, tentokrát na samotný regionální šampionát, výstavu 42.  Schau der Besten. Po celou dobu výstavy hodnotili a vybírali ty nejlepší krávy z nejlepších. Jakmile se dopracovali ke čtyřem nejlepším, roztáhli červený koberec a spolu s dýmem se za sebou seřadili. Vítězkou se nakonec stala Lady Gaga.
Pak jsme vyrazili na prohlídku města Brémy. Pořadatelé nám dali rozchod, abychom se stihli podívat na střed města, případně zajít na večeři či zabrouzdat do obchodů.
Na zpáteční cestě jsme se zastavili na asi rok staré farmě, která se specializovala na produkci mléka. Majitel nás provedl po farmě a po pár dotazech jsme se rozloučili a vyrazili do České republiky. Cesta byla dlouhá, ale zpříjemněná filmy.

Výlet byl velice zajímavý, dozvěděli jsme se mnoho nových informací a jsme plní nepopsatelných zážitků. Tento zájezd nám umožnila plemenářská společnost ISB Genetic Havlíčkův Brod. 

Sokolová Dominika 2.A

Verden 

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady