SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU
autor Karel Psota - Čtvrtek, 12. únor 2015, 09:20

 

Na univerzitě 
Dne 4.2.2015 třídy 2.B a 2.A  naposledy navštívily Českou zemědělskou univerzitu v Praze Suchdole. Tato aktivita KA 05 A2f (bloková cvičení na ČZU) byla realizována v rámci projektu Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem (reg.č. CZ.1.07/1.1.00/44.0011) pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery a statutárního zástupce hejtmana a náměstka hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Milana Němce. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.
Nejprve jsme se rozdělili na dvě skupiny, naše skupina zhlédla prezentaci o kvalitě brambor a jejich parametrech. Zároveň jsme jako posuzovatelé mohli stanovit stolní hodnoty uvařených raných brambor, které se dělí na skupiny A, B a C. Také jsme počítali výsevek daných obilnin na hektar. Po přestávce se skupiny vyměnily. V laboratoři naše skupina hodnotila kvalitu vaznosti masa lisovací metodou podle Graua a Hamma a stanovovala sušinu u určených vzorků masa. Na zakončení naší spolupráce s univerzitou jsme určovali kyselost  medu titrační metodou.
Všechny návštěvy vysoké školy nám přinesly mnoho zkušeností z práce na laboratorních přístrojích na měření různých potravinářských hodnot. Vynikající pedagogové nám předali informace o komoditách i potravinách, které nenajdeme v dostupné odborné literatuře a v neposlední řadě poznání možností studia na ČZU.
Eliška Knoblochová 2.

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady