3.B A 4.A NA NÁVŠTĚVĚ PARLAMENTU
autor Karel Psota - Čtvrtek, 16. říjen 2014, 10:37

 

V pondělí 6.10. jsem s žáky třídy 3.B a 4.A  navštívila Senát a Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Nejprve jsme si prošli Valdštejnskou zahradou, která je veřejnosti přístupná od dubna do října. Po bezpečnostní kontrole za doprovodu paní průvodkyně jsme se seznámili s historickými prostory Valdštejnského paláce, který je od roku 1996 sídlem Senátu Parlamentu České republiky. Prohlídku Senátu jsme zakončili v Jednacím sále, kde byla dříve konírna pro 40 koní.

Potom jsme se přesunuli na Malostranské náměstí, kde má své sídlo v několika historických palácích Poslanecká sněmovna. V informačním středisku začala naše exkurze projekcí krátkého filmu o činnosti Poslanecké sněmovny. Po nezbytné bezpečnostní kontrole následovala prohlídka významných prostor s výkladem paní průvodkyně, která zahrnovala návštěvu předsálí, galerie hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlých prostor. V tento den v Poslanecké sněmovně probíhaly drobné opravy.

Touto exkurzí si žáci doplnili teoretické znalosti z hodin občanské nauky a spatřili na vlastní oči místa, která do té doby znali jen z televize.

Další fotky naleznete na

http://ucamartina.rajce.idnes.cz/6._10._2014_3.B_a_4.A_v_Parlamentu_CR/

Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady