PRIM CHOMUTICE HOLSTEIN SHOW 2014
autor Karel Psota - Středa, 24. září 2014, 15:55

 
o2

První pátek v září se tradičně koná v Chomuticích na Jičínsku velký chovatelský den. Letos to byl jubilelní XX. ročník, na kterém se představil rekordní počet vystavovaných zvířat. Naši studenti se vždy velmi aktivně zapojují do příprav vystavovaných zvířat. Vzhledem k termínu akce musí probíhat všechny přípravy už v srpnu, tedy o prázdninách.
Na chovatelském dni v Chomuticích je vždy velmi přátelská atmosféra a naši studenti jsou každý rok velmi výrazně vidět. Předvádějí vystavovaná zvířata, reprezentují školu v soutěži přetahování podniků lanem a zapojují se do mnoha dalších aktivit. Výrazně jim v této činnosti také pomáhají čerství absolventi naší školy, kteří nadále působí v oboru.
Letošní výstavu si asi nejvíce užil Vojtěch Peterka, student 2. ročníku agropodnikání, který ve velké konkurenci vyvodil šampionku výstavy. Tato velmi krásná kráva patřící ZAS Březno u Mladé Boleslavi byla absolutní vítězkou výstavy a vyhrála i soutěž o nejlepší vemeno, což je na výstavě mléčného skotu velmi prestižní cena. Aby byl triumf zvířat ZAS Březno absolutní, druhá soutěžní plemenice, prvotelka vedená Vojtovým bývalým spolužákem Jaromírem Černým získala 3. místo ve své kategorii a obě tak pro svůj podnik získaly cenu za nejlepší kolekci výstavy.
Děkujeme všem spolupracujím zemědělským podnikům, že můžeme se studenty pracovat s jejich velmi kvalitními zvířaty a reprezentovat tak i naší školu a naší práci. Stejně tak děkujeme plemenářské společnosti Chovservis a.s. Hradec Králové, která chovatelský den spolupořádá. Student Vojta Peterka, který měl celý den na starosti šampinku si pozornost všech fotografů a reportérů velmi zasloužil, neboť při přípravách zvířat odvedl naprosto perfektní práci. Celá výstava ale byla týmová práce a poděkování patří všem studentům kteří se zúčastnili a přiložili ruku k dílu.
Studenti se podíleli na přípravách a vodění zvířat pro zemědělské podniky : ZAS Březno, Montamilk Kamenné Zboží, AGRO Žlunice, Karsit Agro a chov Ing. Heřmanského ze Semčic.

Ing. Jan Kocmánek, Luboš Jambor
Foto: Vítězslav Burdych

o4 

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady