SOUTĚŽ LOGICKÁ OLYMPIÁDA
autor Karel Psota - Čtvrtek, 11. září 2014, 09:07

 

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

KAŽDÝ soutěžící mladší 20 let se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým emailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test nominačního kola. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2014.

V období registrace probíhá na stránkách www.logickaolympiada.cz také korespondenční soutěž. Najdete ji v pravém menu na záložce "Soutěž o hlavolam". Zašlete svoji logickou úlohu (anebo více) a řešení do 30. září 2014 na adresu lo-ulohy@logickaolympiada.cz. Z účastníků, kteří pošlou logickou úlohu, budou vylosováni tři vítězové, kteří získají hlavolam. 

Logická olympiáda probíhá ve třech kolech. Nominační kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv. Nominační kolo pro kategorii C: studenti SŠ proběhne ve dnech 15. – 21. října 2014.

Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady