ČAS ZRÁNÍ JAHOD
autor Karel Psota - Pondělí, 9. červen 2014, 12:11

 


JahodyDne 3.6.2014 se žáci 1. A zúčastnili v rámci projektu Cestou přírodovědných oborů napříč Středočeským krajem pod záštitou hejtmana SK Josefa Řiháka  a náměstka SK pro oblast školství,  mládeže a sportu Milana Němce  exkurze do největší jahodárny v ČR, do podniku Berry servis Břežany. Celý projekt je financován z prostředků ESF a Státního rozpočtu ČR.
Podnik se rozkládá na 1000ha, hlavní výnosný prvek tvoří drobné ovoce- jahody na 30ha, maliny na 10ha a ostružiny 10ha z celkové plochy.  Celkově zaměstnávají 15 stálých zaměstnanců a 90 brigádníků.
  První nám byla ukázána palírna. Zde se zpracovávají především jablka, švestky a maliny anaerobním kvašením, s koncovým 50% podílem alkoholu. Pálí se 300-400t jablek s výrobou 120litrů kořalky denně v sezóně.
 Balírna se nacházela v menší budově. Cesta sesbíraných uzrálých jahod začíná zchlazením na 6° C během 20 minut, aby se zabránilo rozmnožení plísní. Poté se naskládají do půl kilových vaniček a distribuují do supermarketů až k samotnému spotřebiteli. Denně se zabalí a expeduje do celé republiky cca 15 tun. Většina českých jahod v obchodech pochází právě z Břežan.
 Na maliníkových polích se pěstovalo několik druhů jak červených tak také i žlutých malin. Zhruba polovina rostlin rostla pod fóliovníky. Zabrání se tak znehodnocování ovoce deštěm, tudíž to velice ovlivní celkovou kvalitu, ale i regulaci teplot s menšími teplotními výkyvy. Rostlinky se zalévají a hnojí kapkovou závlahou umístěnou nad kořeny.
 Zbytkový čas jsme strávili uštipováním výhonků jahodníků na poli bez fóliovníků. Velice nás potěšila zpráva, že si můžeme sníst jahod, kolik budeme chtít, i když po pár desítkách metrů jsme byli jahod doslova přejedení.  Na zdejších polích se pěstují jednoplodící i stáleplodící odrůdy se sklizní od půlky května. Na některých jsou namontovány fóliovníky, ale všechny jsou podestlány slámou a zavlažovány kapkovou závlahou.
 Exkurze byla velice poučná s velkou dávkou nejen nových informací, ale možná i inspirací pro pěstování právě drobného ovoce.
Dominika Sokolová

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady