S TRAKTOREM TO UMÍME
autor Karel Psota - Čtvrtek, 22. květen 2014, 11:04

 


Dne 15.5.2014 se vybraní studenti z naší školy zúčastnili jízdy zručnosti traktoru s přívěsem ve výukovém centru v Hlušicích, které spadá pod SŠTŘ Nový Bydžov. Byli jimi Petr Knytl a Jiří Otradovský ze 3.A a Radek Ulrich z 1.A.
S doprovodem pana Bc. Jiřího Tůmy jsme dorazili na místo konání a okolo půl desáté proběhlo zahájení a vylosování pořadí jezdců. Celkem jich dorazilo 23 ze škol: VOŠ a SZEŠ Benešov, SŠSPS Zábřeh, SOU Hubálov, SOŠ Lovosice, SOŠ a SOU Městec Králové a naše SZeŠ a SOŠ Poděbrady. Po rozdělení jezdců do tří skupin k určeným patronům (kteří určovali, kdo se má připravit k jízdě a kdo na test pravidel silničního provozu), jsme byli seznámeni s pravidly a směrem trasy i hodnocením nepovolených zákroků trestnými body. Dotek svislé překážky či hraniční vodorovné čáry představoval 1 trestný bod čili +1minuta, úplné přejetí vodorovné čáry znamenalo 3 trestné minuty.
Trasa pro nás byla novinkou, ale troufám si říci, že jsme ji zdolali uspokojivě, přestože jsme si ji zkušebně neprojeli soupravou traktoru s přívěsem.
Po odjetí všech jezdců následovalo vyhlášení a udělení cen.
Z testu pravidel silničního provozu byl z naší školy nejúspěšnější Petr Knytl s 49 body a časem 6:48, čímž se umístil na 5. místě, na 10. skončil Radek Ulrich s 45 body a na 16. místě Jiří Otradovský se 43 body.
Následovalo vyhlášení výsledků jízd. Oceněn byl každý jezdec, jelikož sponzoři byli velice štědří. Prvních 5 jezdců, kteří dostali pohár s diplomem, bylo z místní školy, šestý byl Jiří Otradovský z naší 3.A, 10. Radek Ulrich a 16. Petr Knytl.
První šestice (a tedy i náš zástupce Jiří Otradovský) postupuje na finálové republikové kolo.
Byl to vydařený den, těšíme se na výsledky z republikového kola.
Jiří Otradovský

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady