TECHAGRO BRNO 2014
autor Karel Psota - Úterý, 22. duben 2014, 14:04

 

Jednou za 2 roky se Brněnský veletržní areál pravidelně plní zemědělskou technikou a dalším doprovodným zemědělským programem. Studenti oboru Agropodnikání naší poděbradské školy mají tradičně možnost si tuto akci užít nejen jako návštěvníci, ale také jako vystavovatelé. Stejně tak i letos, 25 studentů napříč ročníky vyměnilo na celý týden výuku v Poděbradech za práci v Brně. Naší základnou je pavilon H, hostící expozice hospodářských zvířat. Z poděbradského školního statku jsme letos dovezli jednu krávu. V soutěži se umístila neočekávaně dobře, probojovala se do finále. Po celou dobu byla vzorně vedena naším studentem 1.A Vojtěchem Peterkou, kterému stejně vzorně asistovala spolužačka Martina Tykvová. Všichni studenti byli přiděleni k ostatním zvířatům ve výstavní hale a zasloužili se o perfektní servis, perfektní předvedení zvířat a o perfektní reprezentaci naší školy. A bylo před kým se reprezentovat, na Techagro dorazilo více než 120 000 návštěvníků. Pro studenty 1.A to byla premiera a je třeba říct že ji všichni zvládli na výbornou. Na pochvalu ředitelky školy jsou navrženi kromě Vojty a Martiny dále Radek Cihlář, Michaela Plotová, Hana Abrahamová, Dominika Sokolová, Tereza Zítková a Václava Pecinová. Zkušenější druháci, třeťáci a čtvrťáci se už v Brně orientují jako štiky v rybníce, pochvalu obdrží Ondřej Vrabec, Jan Pipek, Vlastimil Hatlák, Kamila Hesová, Eliška Pekařová, Veronika Jirušová, Jaromír Černý, Jiří Miškovský, Lenka Hercíková, Kristýna Hrnčířová, Simona Vávrová, Martin Jeník, Jiří Otradovský, Jan Carda a nejzkušenější Michal Lejnar. Velmi sympatický byl i přístup maturantů Vítka Zvěřiny, Kamila Valenty a Pepy Chlada, kteří dorazili jen na kratší dobu aby se odreagovali od přípravy na maturitu a okamžitě se převlékli do pracovního oblečení a zapojili se do přípravy zvířat. Ještě více je třeba ohodnotit přístup našich absolventů Čendy Horáčka, Lucie Matějkové, Boženky Urbánkové a Štěpánky Dlouhé. I když už všichni pracují či studují na univerzitách, neváhali a po celou dobu pracovali pod barvami naší školy a byli tak vzorem všem současným studentům. Patří jim velké poděkování.


Samozřejmě celý týden nebyl jen ve znamení práce u zvířat, byl i dostatek času projít si celé výstaviště, prohlédnout si haly s mechanizací, s mysliveckou i rybářskou tematikou a všechny venkovní expozice.
Za svoji práci všichni studenti obdrželi od pořádající organizace Genoservis poděkování a pamětní list. Mimořádné ocenění si pak odnesli Vlasta s Čendou.
Vlastimil Hatlák byl vyhodnocen jako nejlepší vodič výstavy a obdržel z rukou mezinárodního rozhodčího pana Rostislava Škrabala hodnotnou cenu. Čenda Horáček odvedl obrovský kus práce ve fittérské přípravě zvířat a po zásluze byl odměněn velkým uznáním a diplomem.
Všem studentům patří pochvala, poděkování a uznání.
Brněnské výstaviště nás čeká znovu až v roce 2015. V letošním roce máme už plný kalendář. Následující scénář je :
15.5. chovatelský den Opařany
13.6. zemědělský den Mžany
19.6. chovatelský den Košetice
20.6. chovatelský den Syřenov
5.9. chovatelský den Chomutice
a především Národní holštýnský šampionát v říjnu, v Lysé nad Labem.

Luboš Jambor
Ing. Jan Kocmánek

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady