3.B A 4.A NA NÁVŠTĚVĚ PARLAMENTU
autor Karel Psota - Pátek, 25. říjen 2013, 09:37

 

V pátek 18.10.2013 navštívily třídy 3.B a 4.A  Senát a Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Před prohlídkou  obou institucí jsme si prošli Valdštejnskou zahradou. V rybníčku jsme objevili několik druhů ryb a slípku, ve voliéře výry a zahradě se procházelo několik pávů. Seznámili jsme se s historií parku, prohlédli jsme si kopie bronzových soch, umělou krápníkovou stěnu a zastavili jsme se v sala terreně.

Pak už nás čekala prohlídka historických prostor Valdštejnského paláce, který je v současné době sídlem Senátu Parlamentu České republiky. Během poutavého výkladu pana průvodce jsme se dozvěděli důležité informace, ale i zajímavosti o jednotlivých místnostech a chodbách, kterými jsme procházeli. Prohlídku Senátu jsme zakončili v Jednacím sále, kde byla dříve konírna pro 40 koní.

Jen pár kroků jsme to měli na Malostranské náměstí, kde má své sídlo v několika historických palácích Poslanecká sněmovna. Tady naše prohlídka začala projekcí krátkého filmu o činnosti Poslanecké sněmovny v informačním středisku. Následovala prohlídka významných prostor s výkladem paní průvodkyně, která zahrnovala návštěvu předsálí, galerie hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlých prostor. V současné době v Poslanecké sněmovně probíhají drobné opravy a již čeká na nové poslance, kteří tu brzy usednou po předčasných volbách.

Touto exkurzí si žáci mohli doplnit teoretické znalosti z hodin občanské nauky a spatřit na vlastní oči místa, která do té doby znali jen z televize.

Další fotky na http://ucamartina.rajce.idnes.cz/18.10.2013_3.B_a_4.A_v_Parlamentu_CR/

Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady