VÝSTAVA ZEMĚDĚLEC - NÁŠ CHOV, LYSÁ NAD LABEM
autor Karel Psota - Čtvrtek, 17. říjen 2013, 09:31

 

Začátkem října proběhla na výstavišti v Lysé tradiční zemědělská výstava. Vystavovaná zvířata byla poprvé umístěna v nové výstavní hale, která je do budoucna příslibem konání velkých zemědělských akcí. Poděbradský školní statek bývá na této výstavě už několik let největším vystavovatelem - i letos jsme dovezli celkem 11 ks skotu čtyř plemen a nejrůznějších věkových kategorií. Všechny přípravy zvířat i veškerý servis kolem nich probíhaly v režii studentů prvního a druhého ročníku oboru Agropodnikání. Patří jim za to velké poděkování. Zejména těm, kteří v průběhu září zvířata na statku ve volném čase připravovali. Součástí výstavy byly i tradiční Středočeské dožínky a vyhodnocení nejlepších regionálních potravin. Zde opět budili velkou pozornost naši maturanti v historických polabských krojích, kteří byli ozdobou dožínkového průvodu a měli čest asistovat na podiu ministrovi zemědělství Ing. Tomanovi při předávání cen a ocenění nejlepším hospodářům a zpracovatelům zemědělské produkce v regionu.

Lysá 2013

Pochvalu ředitelky školy za reprezentaci školy obdrží:
2.A - Vrabec Ondřej, Pipek Jan, Hatlák Vlastimil, Hesová Kamila, Pekařová Eliška, Jirušová Veronika, Bobková Terezie, Černý Jaromír, Masopust Pavel.
1.A - Plotová Michaela, Pecinová Václava, Abrahamová Hana, Sokolová Dominika, Hatlák Ondřej, Peterka Vojtěch, Košťák Jaroslav, Chudoba Stanislav, Cihlář Radek.

Ing. Jan Kocmánek, Luboš Jambor, Lucie Matějková
foto Gabriela Pilařová

Lysá 2013 

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady