AKCE NAŠE POSVÍCENÍ
autor Karel Psota - Středa, 25. září 2013, 14:40

 

V rámci mezinárodní kampaně „Food Right Now – Postavme se hladu“ připravuje společnost Člověk v tísni akci s názvem: Naše posvícení, která proběhne ve středu 16.10.2013 na světový den výživy. I naše škola se chce připojit k této akci. V tento den bude školní jídelna podávat menu sestavené pouze z lokálních surovin. Můžeme ve třídě/ ve škole promítnout film související s problematikou hladu. Po projekci filmu můžeme uspořádat debatu s odborníkem, diskuzi nebo jinou doprovodnou aktivitu. Můžeme vymyslet vlastní akci, která souvisí s problematikou světového hladu a využívání lokálních surovin.

Cílem akce je podpořit lokální spotřebu potravin a pomoci tak řešení problému hladu ve světě.
Lokální potraviny jsou kvalitnější, jejich distribuce je méně energeticky náročná, šetrnější k životnímu prostředí. Jejich nákupem přímo podporujeme ekonomiku našeho regionu, místní pěstitele a tím i rozvoj místa, kde žijeme. V rozvojových zemích, kam mnohé nadnárodní firmy soustředí svou produkci, šetříme zdroje vody a půdy, které tak mohou využít nejchudší obyvatelé světa. Právě chudoba je hlavním důvodem existence hladu ve světě.

Podívejte se na aktuální rozhovor s koordinátorkou akce Naše posvícení Hanou Krejsovou (15:00-19:21 minuta). Proč jsme pro lokální potraviny?

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/213411058270923/video/.
Další informace naleznete také na

http://www.rozvojovka.cz/www-rozvojovka-cz-naseposviceni.

Do akce se mohou zapojit dobrovolníci, žáci, učitelé. Budu ráda, když mě kontaktujete do 30.9.

Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady