Soutěžení v Paříži
autor Karel Psota - Úterý, 12. březen 2013, 13:42

 

Dva žáci naší školy měli jedinečnou možnost zastupovat ČR a reprezentovat naší školu na soutěži mladých bonitérů v Paříži. Tereza Kudlíková a Ondřej Dvořák ze čtvrtého ročníku Agropodnikání překonali svůj ostych z jazykové bariéry a vydali se do Paříže na výstavu SIA. Zemědělskou soutěž mladých Evropanů organizuje the French Directorate for Agricultural Schools (DGER). Každá evropská země vyslala své dva kandidáty a v celkové konkurenci 44 účastníků jsme obsadili krásné 22. (Terka) a 36 (Ondra) místo
Součástí soutěže a výstavy byl i raut s představením regionu, z kterého pocházíme, školy a regionálních produktů. Ač by se mohlo zdát, že vozit do Francie sýry, šunku, jablka je nošením dřívím do lesa, obstáli jsme i v této části velmi dobře a nejen mimoevropští účastníci se rádi vraceli do našeho stánku.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě studentů jak po odborné, tak i po jazykové stránce. Také děkujeme všem sponzorům za poskytnuté regionální potraviny - Řeznictví a uzenářství U Dolejších s.r.o., Mlékárna Kopecký s.r.o., FIALA Milovice s.r.o., Bohemia Apple družstvo, Polabské mlékárny a.s.

Ing. Pavel Znamínko

Více fotografií naleznete na: http://ucamichaela.rajce.idnes.cz/Francie_CIA2013/

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady