Dopisy v ulicích
autor Karel Psota - Pondělí, 3. září 2012, 09:29

    V ulicích 2
Dne 8. června  se naše škola připojila k projektu organizace Amnesty International  pod názvem Dopisy v ulicích. Byl uspořádán za účelem pomoci třem vězňům svědomí, za které Amnesty každoročně bojuje. Za naši školu žákyně 2. B Dubská, Erbenová, Jandlová, Hruštičková a Krajánková získaly 530 podpisů. Celkem od všech zapojených škol bylo vybráno více než 4000 podepsaných apelů na podporu tibetského filmaře Dhondupa Wangčchena, kamerunského studenta Jean-Claude R. Mbedeho a íránské studentky Beháre Hedájatové. Tyto apely Amnesty postupně odeslala úřadům příslušných zemí. Kampaň i nadále provází celá řada dalších aktivit – webová stránka www.3minutystaci.cz .
Jeden z vězňů svědomí Jean-Claude R. Mbede je krok od svobody. Soud 16. července rozhodl o jeho podmínečném propuštění. Případ ale ještě není uzavřen, další slyšení a definitivní rozhodnutí by mělo padnout v srpnu. Vyhráno není, ale je jasné, že váš hlas je slyšet!
Tímto chci všem, kteří se k této akci připojili nebo připojí, poděkovat. Věřím, že nejcennější byla pro všechny zúčastněné zajímavá zkušenost a vědomí, že se zapojili do smysluplné akce, která může přímo vést k prosazení práv konkrétního člověka.
Informace též na www.amnesty.cz .
Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady