Comenius v ČR
autor Karel Psota - Středa, 9. listopad 2011, 14:38

 

Na radnici

Jak mnozí víte, naše škola je zapojena do mezinárodního projektu Comenius, se kterým se naši studenti měli příležitost podívat již do Portugalska a Itálie. Toto září se projekt Comenius přesunul do České republiky, a tak přišla řada i na nás, abychom ve dnech 20.-27. září hostili studenty a učitele z Rumunska, Anglie, Turecka, Itálie a Portugalska.
Pro naše partnery byl připraven bohatý program. Navštívili Český ráj, samozřejmě si prohlédli školu včetně drobnochovu i školní farmy a neodepřeli jsme jim ani takovou podívanou, jakou je králičí hop. Zážitkem byly také návštěvy kulturních památek a historických míst v našem regionu – např. Polabské muzeum v Poděbradech, Kutná Hora, skanzen v Přerově nad Labem a nesměla chybět ani návštěva Prahy, kde mohli všichni ukojit svou vášeň jak pro místní památky, tak pro nakupování. Všichni účastníci projektu byli na závěr přijati starostou města na poděbradské radnici, kde jim byly slavnostně předány certifikáty.
Velké poděkování rozhodně patří učitelům ing. Z. Šimůnkovi, ing. V. Komárkové a ing. Š. Kurkové a v neposlední řadě všem studentům, kteří ubytovali zahraniční studenty ve svých domovech. Výměnou za to získali cenné zkušenosti, nové přátele a vylepšili si znalosti angličtiny.

Šárka Vejsadová, 3.B

Projekt Comenius Projekt Comenius

Logo

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady