NÁRODNÍ VÝSTAVA HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT BRNO 2011
autor Karel Psota - Úterý, 2. srpen 2011, 13:17

 

Michaela Radovská a Dobronín Dorinka Kráva z poděbradeského statku

Ve dnech 23.-26.6.2011 se konala na brněnském výstavišti největší přehlídka hospodářských zvířat letošního roku. Výstavu navštívilo kolem 50 000 návštěvníků. Naše škola se na této akci velmi výrazně podílela. Z poděbradského školního statku byly po celou dobu konání vystaveny 4 ks holštýnských plemenic, jejich umístění vždy uprostřed předváděcích soutěžních kol je vzhledem k velikosti našeho chovu výborným výsledkem. Ještě větší pozornost v předvadišti i mimo něj ale vyvolával náš elitní předváděcí tým složený ze studentů 1.A, 2.A, 3.A i 4.A, který po celou dobu výstavy zvířata předváděl a zajišťoval veškerý servis nám i jiným chovatelům. Zkušenosti a zážitky z této akce jsou nezapomenutelné. Poděkování zaslouží všichni, kteří této akci věnovali velkou část volného času (někteří až 5 dnů prázdnin).
Jmenovitě pochvalu zaslouží Štěpánka Dlouhá, Lucie Kotová (4.A), Luboš Jambor, Adam Baško, Božena Urbánková, Pavla Rejnová, Ondřej Ryšavý (3.A), Čeněk Horáček, Michaela Radovská, Tereza Kudlíková, Josef Koliáš, Petr Kvasnička (2.A), Kamil Valenta, Vítek Zvěřina, Rudolf Bayer (1.A). Někteří ze jmenovaných svojí prací tolik zaujali sponzory, že ve školním roce 2011/12 budou mít možnost obdobnou akci absolvovat za hranicemi naší republiky a to zcela zdarma.
Zvláštní poděkování zaslouží firma FIDES AGRO a její majitel a ředitel v jedné osobě MVDr. Ivo Paulík. Tato společnost zabývající se výživou hospodářských zvířat, prodejem krmiv a poradenstvím velmi iniciativně a ochotně pomáhá spolufinancovat tyto akce. Dále děkujeme zootechnikům Dobrosevu Dobronín Ing. Jaromírovi Vlčkovi a Jiřímu Šustrovi za prvotní impuls a možnost rozjet celý projekt v jejich chovu.

Na podzimní show se těší Ing. Jan Kocmánek

Kamil Valenta v akci Dobronínské ceny a diplom pro Terezu Kudlíkovou

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady