VÝSTAVNÍ AKCE
autor Karel Psota - Pátek, 20. květen 2011, 12:08

 

Účastníci

Naši studenti oboru Agropodnikání se již řadu let zapojují do organizování a předvádění hospodářských zvířat na chovatelských výstavách a přehlídkách. Není proto náhodou, že tento fakt zaznamenali samotní chovatelé, majitelé zvířat a chovatelské svazy. Z jejich iniciativy a za vydatného přispění sponzorů tak proběhlo historicky první profesionální školení našich studentů. Celá akce proběhla 10.-11.5.2011 na zámku v Polné u Jihlavy a v nedalekém chovu Dobrosev Dobronín, který patří mezi naprostou elitu naší republiky. Součástí školení, kterého se zůčastnilo 16 studentů vybraných napříč ročníky, bylo ubytování na zámku, společenský, odborně laděný večer a především teoretický a praktický blok. Z významných osobností vystoupili především Ing. Mojmír Vacek, CSc., hlavní pedagog chovu skotu na ČZU v Praze, pan Rostislav Škrabal, jediný český mezinárodní rozhodčí pro chov skotu, nebo MVDr. Paulík z výživářské firmy FidesAgro. Zajímavé byly i DVD projekce z evropských šampionátů. V praktickém bloku se všichni naši studenti velmi aktivně a s nadšením zapojili do přípravy zvířat a tréninku výstavního předvádění. Celý den byl zakončen exkurzí po chovu Dobrosev Dobronín.
Touto akcí ale nic nekončí, naopak. Všechno začíná. Poprvé v historii ČR se vytvořil tým, který je připravený na profesionální úrovni předvést zvířata na většině tuzemských akcí, posléze i na akcích zahraničních. Již v květnu odjíždí vybraná skupina studentů na nejprestižnější přehlídku Jihočeského kraje do Opařan, v červnu pak na obdobnou přehlídku Kraje Vysočina, konanou ve Zdislavicích. V červnu ve dnech 23. - 27.6. nás také čeká nejprestižnější akce tohoto roku - Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně, na Brněnském výstavišti. Na tuto akci jste všichni srdečně zváni. Na konci srpna bude možno naše studenty potkat v akci na Zemi Živitelce v Českých Budějovicích, dále na podzim v Chorušicích a samozřejmě v Lysé nad Labem.
Velmi nás těší, že naše škola byla do tohoto projektu jako jediná v ČR vybrána samotnými chovateli. Zkušenosti a především kontakty, které mohou studenti na těchto akcích získat, jsou nenahraditelné. A protože čtvrťáci nám odcházejí, nabízíme volná místa do týmu.

Ing. Jan Kocmánek
Daniel Fér, DiS.

V akci

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady