Týden rovných příležitostí
autor Karel Psota - Čtvrtek, 28. červen 2007, 10:47

 

25.5. – 3.6.2007 proběhl v Poděbradech - Týden rovných příležitostí.

SOŠ, Poděbrady, Boučkova 355 se také zúčastnila jednotlivých akcí, které město pořádalo.

28.5.2007 třídy 2.C a 3.C besedovaly s poslanci – členy Komise pro rovné příležitosti Parlamentu ČR. Diskuse byla vedena panem Langrem a na otázky odpovídali paní europoslankyně Bobošíková,  místopředseda senátu pan Rakušan, paní poslankyně Marková a paní poslankyně Čurdová, za Poděbrady pan starosta Zíta a paní místostarostka Soukupová.

 Třídy 1.C a  1.B zhlédly v úterý 29.5.2007 film Válka v paměti žen – dokument zachycující specifické zkušenosti žen za 2.světové války. Poté následovala diskuse s autorkou dokumentu Pavlou Frýdlovou. Dokument byl velmi působivý, studenti odcházeli z kina s hlubokým emocionálním zážitkem.

 Ve čtvrtek 31.5.2007 byla pro studenty připravena přednáška spojená s diskusí na téma Rovné příležitosti žen a mužů, kterou navštívily třídy 1.B, 2.A, 2.B.

 V pátek 1.6.2007 se promítal dokument Věry Chytilové Potížistky s následnou besedou o názorech současných žen s tvůrci filmu. Projekce se zúčastnila 2.B a 2.C.

  V rámci Týdne rovných příležitostí vyhlásila místostarostka Poděbrad Ing. Jiřina Soukupová literární soutěž žáků a studentů, mladých literátů a žurnalistů – O rovných příležitostech u nás.

      Z naší školy poslaly svůj příspěvek do soutěže Zuzana Merunková  / 3.C/ - Tradiční příležitosti čili šance a Petra Davídková / 1.B/ - Ironie. Oba příspěvky byly oceněny a vy si je můžete přečíst v sekci Práce našich studentů, v kapitole Český jazyk

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady