Poslední zvonění 2005
autor SZeŠ a SOŠ - Úterý, 3. květen 2005, 12:59

Pátek...maturantů svátek!!!!!!!!!

Včera v noci se naše škola zahalila do mlhy a ráno tu stála téměř pohádková chaloupka...Lidem kolem běžel život normálně a asi málokdo tušil, co se zrovna dělo uvnitř. Po škole se honily cikánky, zvláštní tvorové s obrovskýma ušima, obrovská mimina a japonské krásky. Krása, kam jen lidské oko dohlédlo...

Vypuštění zvěře? Ne, dnes bylo poslední zvonění čtvrťáků a všem to  moc slušelo, atmosféra se kolíbala na úplném vrcholu a všichni vypadali šťastně, smutné a mnohdy studené zdi školy začaly kvést a školou se nesl smích, radost, potlesk... Čtvrťáci předávali žezla třeťákům a pasovali nás prváky na zelenáče. Proběhli jsme "plynovou komorou", zatančili si s cikánkami a požili nějakou hmotu připomínající rozmixované šmoulíky, ale asi se mezi námi nenašel nikdo, kdo by se jakkoli snažil zkazit čtvrťákům dnešek,  jejich den...

Sedím teď ve třídě a snažím se moc nedýchat, protože se tu line zápach blíže nepopsatelný. Asi mi začínají docházet slova, protože jsem si uvědomila, že ty slzy a smích budou za tři roky slušet i nám stejně tak jako teď jim. A že se budeme stejně loučit se vším, co jsme mnohdy  za ty čtyři roky proklínali. Někteří se ani pořádně neznali, snad jen od vidění... ale dneska jsme tu byli všichni jedna velká rodina a loučili jsme se s jejími členy, kteří vkročí do života a budou určitě úspěšní, protože jsou, byli a budou skvělí...

Loučení je jedna  ze zvláštních věcí, které nemáme moc rádi, ale když přijde, a my říkáme sbohem, říkáme to upřímně, a tak i já, přestože vím, že si tohle čtvrťáci nikdy nepřečtou, říkám: "Sbohem, opatrujte se a zůstaňte takoví,  jací jste byli doposud." A nám, mým spolužákům, bych chtěla říct, že je mám moc ráda, i když se občas nepohodneme, třída - to jsme každej z nás - nikdo míň a nikdo víc... KAŽDÝ a doufám, že spolu doplujeme do čtvrťáku!!!

Mám vás moc ráda a nevyměnila bych vás za nic!!!

Zuzanka

Další foto z posledního zvonění >>>

Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady