Jízda zručnosti s traktorem a vlekem
autor Karel Psota - Úterý, 10. červenec 2018, 13:07

 
Krajské kolo soutěže se uskutečnilo 31.5.2018 v areálu naší školy. Soutěže se mohli zúčastnit studenti zemědělských škol a učilišť Středočeského kraje, kteří jsou držiteli řidičského oprávnění skupiny T a nejsou starší 21 let. Soutěžní trať tvořily překážky: průjezd slalomem, průjezd pravoúhlou zatáčkou 2x, přistavení vleku pravou stranou k rampě, průjezd osmičkou, průjezd zúženým prostorem, přistavení vleku levou stranou k rampě, zacouvání do garáže, zastavení na přesnost (zapojení do předního závěsu) a přesné zastavení v cíli.
Doprovodnou soutěží byla práce s traktorem STEYR, který je vybaven čelním nakladačem. Cílem bylo naložit paletu s odměrným válcem, který byl naplněn vodou, na vůz. Měřil se čas a množství vylité vody. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 žáků z 9 škol a učilišť. Tři nejlepší postoupili do republikového kola v Oticích u Opavy.
Na 1. místě se v jízdě zručnosti se umístil student Josef Šťastný z poděbradské zemědělské školy.
Jízda zručnosti

Dne 22. června nás student druhého ročníku oboru agropodnikání Josef Šťastný reprezentoval v republikovém kole Jízdy zručnosti v Oticích u Opavy. Soutěžilo se s traktorem Claas Atos. V silné konkurenci zástupců 24 středních zemědělských škol a učilišť z celé ČR obsadil Josef Šťastný pěkné 9. místo. Blahopřejeme a děkujeme.

Ing. Jan Krebs

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady