Organic food production in schools for sustaiability and healthy future generations
autor Karel Psota - Pondělí, 25. červen 2018, 15:54

 
Logo
Dvouletý projekt podporovaný organizací Erasmus +, jehož je naše škola koordinátorem, se pomalu blíží ke konci. Od 7. do 12. května 2018 zemědělskou školu v Poděbradech navštívila skupina zahraničních studentů a učitelů ze Švédska, Rumunska a Turecka. Společně jsme se seznámili s principy trvale udržitelného zemědělství a s významem hospodářských zvířat pro úrodnost půdy.
Nejprve jsme navštívili zvířata v ekocentru a záchranné stanici Huslík, po té jsme poznávali krásy Prahy prostřednictvím pražských zahrad, kde jsme viděli permakulturní principy pěstování, a také jsme zjistili, že i v Praze je kam jít na bylinky. Ve školní zahradě při SZeŠ a SOŠ Poděbrady jsme vařili, pekli i smažili z produktů, které jsme vypěstovali ve školní zahradě. Použili jsme polní kuchyň, pec na chleba a na pizzu a kotlíky. Seli jsme a sázeli bylinky, vyráběli bylinkovou sůl a podrobně jsme naše přátele seznámili se zvířaty chovanými v zahradě. Ve čtvrtek proběhla vernisáž výstavy fotografií z celého průběhu projektu, kterou v učebně v přírodě můžete zhlédnout do 25. 5. 2018. Na biodynamickém statku v Kutné Hoře nám ukázali principy výroby ekologických postřiků z bylin a přírodních látek, neopomněli jsme ani památky tohoto nádherného starobylého města.
Projekt byl velmi přínosný pro všechny zúčastněné, žáky i učitele, ale také pro naši školu a zahradu. Dokázali jsme si, že prostory naší školní ekologické zahrady dokáží poskytnout zázemí pro ekologickou výchovu k udržitelnému chování, a tak alespoň malou kapkou můžeme přispět ekologickému myšlení budoucí generace naší planety.
Ing. Michaela Znamínková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady