OBROVSKÝ ÚSPĚCH na mezinárodní soutěži mladých bonitérů skotu v Paříži
autor Karel Psota - Pátek, 9. březen 2018, 14:26

 

Již pravidelně (letos pátým rokem) jezdí žáci naší školy porovnat síly se zástupci zemědělských škol EU na výstaviště do Paříže. I tento rok v rámci výstavy the Paris International Agricultural Show, která probíhala od 24.2. do 4.3. 2018 na výstavišti v Paříži, reprezentovali SZeŠ a SOŠ Poděbrady 2 žáci: Milan Mikšovský (čtvrtý ročník veterinářství) a Václav Kosobud (druhý ročník agropodnikání). Oba mají díky praxím a aktivitám školního statku bohaté zkušenosti s výstavnictvím skotu. Na soutěž se ale museli připravit z jiné stránky, než je úloha ošetřovatele a vodiče, museli se vtělit do role bonitéra. Museli také posílit svou schopnost komunikovat v angličtině.
Oba žáci měli velkou motivaci: v loňském roce totiž pro naši školu získala krásné druhé místo Václava Pecinová, Jaroslav Košťák byl sedmnáctý. Tento výsledek jsme považovali ze velikánský úspěch a v podobné umístění jsme doufali jen tajně.
Na výsledky se čeká vždy dlouho. Celý ceremoniál probíhal ve francouzštině, museli jsme si poslechnout dlouhé zdravice, ale i letos se nám čekání vyplatilo. Krásné sedmé místo obsadil Václav Kosobud. To nejskvělejší přišlo ale nakonec: na prvním místě se umístil Milan Mikšovský! Oběma moc gratuluji k nádherným výsledkům a děkuji za reprezentaci školy.   
Pavel Znamínko

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady