ÚŘAD VLÁDY A NÁRODNÍ MUZEUM
autor Karel Psota - Středa, 1. listopad 2017, 09:23

 

V pátek 20. října 2017 se vydal čtvrtý ročník oboru veterinářství do Prahy na dvě místa.
Dopoledne jsme strávili na nábřeží Edvarda Beneše ve Strakově akademii, sídle vlády ČR. Zde jsme se v Novém tiskovém sále zúčastnili přednášky o boji s korupcí. Přednášející nás seznámil s historií budovy, s vládní politikou boje s korupcí. Vysvětlili jsme si pojem korupce, pojmy spojené s korupcí, formy korupce. Dozvěděli jsme se, které instituce a dokumenty se korupci věnují.
Po přednášce jsme měli ještě možnost podívat se do prvního patra budovy a do zahrady.
Druhým bodem programu byla odpolední návštěva Nové budovy Národního muzea. Zde jsme si prohlédli dvě výstavy. První byla interaktivní výstava Světlo a život. Ocitli jsme se ve světě světlých okamžiků i neproniknutelné tmy. Prozkoumali jsme cestu přírodních kouzel a zajímavostí. Druhou výstavou byla nová přírodovědecká expozice Archa Noemova. Název výstavy vychází ze známého biblického příběhu. Na této výstavě jsme se setkali s nebývalým shromážděním nejrůznějších živočichů. Expozice nám odhalila pozoruhodnou krásu a rozmanitost živočišných forem na Zemi.
Další fotografie jsou na
http://ucamartina.rajce.idnes.cz/20._10._2017_4._D_-_Prednaska_o_boji_s_korupci_na_Uradu_vlady_a_vystava_Svetlo_a_zivot_a_Noemova_archa_v_Narodnim_muzeu/
Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady