VÝSLEDKY STUDENTSKÝCH VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2017
autor Karel Psota - Pátek, 13. říjen 2017, 14:40

 

Ve dnech 3. – 4. října se uskutečnil na některých středních školách projekt Studentské volby, který organizuje společnost Člověk v tísni od roku 2010. Středoškoláci si mohli vyzkoušet „nanečisto“ volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují v nadcházejících parlamentních volbách. V rámci Studentských voleb odevzdalo svůj hlas přes 40 000 studentů z 281 škol. Celkově u středoškoláků vyhrála s téměř 27 % hlasy Česká pirátská strana, na druhém místě ANO 2011 s necelými 12 % a těsně za ní TOP 09. Bližší informace jsou na webové stránce https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb
Volební účast na naší škole byla 44 %. Stupně vítězů obsadili Piráti s 21 % hlasy, TOP 09 a REALISTÉ s necelými 13 % hlasy.
Studentské volby jsou vzdělávacím projektem. Jejich cílem je přiblížit středoškolákům základní demokratické principy, seznámit je s volebním systém České republiky a podpořit dialog týkající se správy veřejných věcí jak mezi studenty, tak mezi studenty a jejich pedagogy. V neposlední řadě je jejich cílem také zvýšit účast prvovoličů a mladých lidí v řádných volbách. Na přípravu, průběh a zveřejnění výsledků nemá vliv žádný politický subjekt.

Fotografie naleznete na
http://ucamartina.rajce.idnes.cz/3._-_4._10._2017_Studentske_volby_do_PS/

Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady