TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ
autor Karel Psota - Čtvrtek, 22. červen 2017, 14:49

 

Naše škola se zapojila do prvního ročníku projektu „Týdny mediálního vzdělávání“, který probíhá od 22. května do 30. června na středních a základních školách po celé ČR. Organizátorem je vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, o.p.s.
Týdny mediálního vzdělávání mají za cíl poukázat na důležitost  kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků v 21. století. Žákům třídy 3.C oboru veřejnosprávní činnost a třídy 3.D oboru veterinářství jsme mohli promítnout část filmu Nic než lži, který se věnuje aktuálnímu problému šíření dezinformací a falešných zpráv.
Na naši školu pak v pátek 16. června zavítala redaktorka České televize Lea Surovcová. Seznámila nás s prací v televizi. Vyprávěla své zážitky nejen z reportáží, ale i to, jak se ke své práci dostala. Dozvěděli jsme se, co práce ve zpravodajství obnáší. Zajímala nás pozitiva i negativa práce v redakci. Velmi jí děkujeme za příjemné popovídání a ochotu zajet za námi do Poděbrad.
Více informací naleznete na https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani/tydny-medialniho-vzdelavani-2017
Další fotografie naleznete na http://ucamartina.rajce.idnes.cz/16._6._2017_Beseda_3._C_a_3._D_s_Leo_Surovcovou_-_projekt_Tydny_medialni_vzdelavani/
Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady