Projekt Erasmus+
autor Karel Psota - Středa, 14. červen 2017, 13:14

 
LogoLogo

Organic food production in schools for sustaiability and healthy future generations probíhá na naší škole od 1.9.2016 do 31.8.2018.
Cílem projektu je  poukázat na význam ekologického a trvale udržitelného zemědělství pro zdraví naší i následující populace. Partnerské školy nejsou zaměřené na zemědělské vzdělání a proto je velkým přínosem seznámit s účastníky projektu i širokou veřejnost s možnostmi  kvalitní produkce potravin. Od 5. do 10. června se naše skupina měla možnost zapojit do aktivit v tureckém IZMIRU. Dominik Záboj, Václav Efler, Martin Trojan a Jakub Kolbaba pod vedením manželů Znamínkových reprezentovali naši školu na mezinárodním setkání, společně s dalšími žáky z Rumunska, Švédska a Turecka.
Společně jsme se seznámili s principy pěstování plodin podle zásad organického zemědělství v Turecku. Navštívili jsme farmy, výzkumný ústav i vysokou školu, kde jsme zaznamenali velký pokrok v pěstování a zapojení výzkumu do praxe. Žáci bydleli v rodinách, seznámili se s tureckou kulturou i tradičním jídlem a protože komunikační jazyk projektu je angličtina, nezbývalo nic jiného, než celý týden mluvit anglicky. Časově náročný rozvrh projektu nám umožnil i ochutnávku moře a přírodních a kulturních památek. Krátké shrnutí turecké mobility můžete shlédnout na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=PoBwECQpZIY

K dispozici je také velké množství fotografií:

http://ucamichaela.rajce.idnes.cz/turecko2
http://ucamichaela.rajce.idnes.cz/turecko/
http://ucamichaela.rajce.idnes.cz/Turecko_1/

Michaela Znamínková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady