Mosty mezi teorií a praxí.
autor Karel Psota - Čtvrtek, 11. květen 2017, 10:48

 

Dvoudenní exkurze pro žáky druhého a třetího ročníku oboru agropodnikání byla zaměřena na moderní technologie v zemědělství a možnosti rozšíření zemědělské výroby.
V družstvu Agra Březnice jsme se seznámili s moderními prvky v technologii chovu skotu. Velké, světlé a prostorné stáje pro zejména červenostrakatý skot jsou vybaveny automatizovanými systémy a poskytují zvířatům pohodu potřebnou k dosažení vysoké produkce.
 Ve dvoře Čihovice jsme měli možnost vidět systém rodinné farmy s prvky agroturistiky, seznámili jsme se s funkcí bioplynové stanice s možností zpracování odpadů s návazností na kompostárnu. Velmi zajímavý byl náhled na pěstování ovoce v biosadech u Temelína .  Pro mnohé žáky byl nový pohled na prvky sociálního zemědělství a zajímavá byla i přednáška o možnostech dotací zemědělské produkce. Závěr exkurze byl obohacen pohledem do historie zemědělství v Jihočeském zemědělském muzeu.
Exkurze byla velmi pestrá a přinesla velké množství podnětů do další výuky. Děkujeme všem, kteří umožnili tuto exkurzi realizovat.

Ing. Michaela Znamínková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady