MLADÍ A AKTIVNÍ
autor Karel Psota - Čtvrtek, 23. únor 2017, 15:50

 

Ve středu 1. února 2017 se čtyři zástupci našeho žákovského parlamentu zúčastnili v Praze akce „Mladí a aktivní v DOXu“. Organizátorem byla společnost Člověk v tísni v rámci jednoho ze svých vzdělávacích programů Jeden svět na školách ve spolupráci s Centrem současného umění DOX.
V publiku zasedlo na 170 převážně mimopražských středoškoláků. V rámci dvou debatních bloků se žáci dozvěděli o zkušenostech těch, kteří se navzdory svému útlému věku už úspěšně občansky angažují.Účastnili se například reportér a filmař Janek Rubeš, který byl časopisem Forbes v roce 2016 zařazen mezi 30 nejtalentovanějších lidí do 30 let, mladý aktivista Jakub Čech, politik Dominik Feri, účastníci soutěže Hledá se LEADr a zástupci České středoškolské unie.
Mezi jednotlivými bloky jsme si zúčastnili komentované prohlídky výstavy HAVEL a nové vzducholodě Gulliver, která kotví na střeše DOXu.
Cílem organizátorů bylo motivovat mladé lidi k občanskému angažování a ukázat jim, že měnit věci kolem sebe můžou i ve svém věku.
Další fotografie jsou na http://ucamartina.rajce.idnes.cz/1._2._2017_Mladi_a_aktivni_-_o_obcanske_angazovanosti/
Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady