Teraristický kroužek
autor Karel Psota - Úterý, 17. leden 2017, 08:58

 
Marco 
Matěj, Martin a Kuba z prvního ročníku oboru veterinářství se v říjnu zmínili, že je škoda, že na naší škole není možnost věnovat se chovu terarijních zvířat. Jsou to chlapci šikovní a tvořiví, a tak se jim dílo začalo dařit. Připravili si rozpočet, nástin chovaných zvířat, sehnali odborníka pro vedení kroužku a za podpory paní ředitelky se jim podařilo založit kroužek.
Náplní kroužku je chov terarijních zvířat, příprava terárií pro jednotlivé druhy , zajímavé povídání a v plánu jsou i exkurze. Na kroužku také připravují celou učebnu, sádrují, chystají se tapetovat a podobně. Budou vymýšlet název a logo kroužku. V prvním příbytku se zabydlel Marco, samec užovky červené. Nezůstane sám a v brzké době mu budou dělat společnost leguán a agama.
Velkým přínosem je odborné vedení kroužku, Pavel Znamínko je dlouholetým příznivcem teraristiky a  Petr Hammershmied je odborník na slovo vzatý. Jeho práci v teraristice je možné sledovat na https://www.facebook.com/terraquacz/

více foto na http://ucamichaela.rajce.idnes.cz/teraristicky_krouzek/

Pokud vás teraristika zajímá, můžete se přidat. kroužek probíhá ve čtvrtek od 14:00, v jarním období se začátek posune na 15:30. Těšíme se na účast žáků ze všech oborů.

Michaela Znamínková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady