Úřad vlády a Slovanská epopej
autor Karel Psota - Středa, 14. prosinec 2016, 09:13

 

V pátek 25. listopadu 2016 se vydal druhý ročník oboru veřejnosprávní činnost na exkurzi do předvánoční Prahy, a to hned na dvě místa.
Prvním bodem na programu byla přednáška ve Strakově akademii, kde sídlí Vláda ČR. Přednáška se konala v místnosti tiskových konferencí, kde obvykle předseda vlády ČR odpovídá na dotazy za přítomnosti novinářů, nebo se setkává se státníky a členy vlády jiných zemí. Přednáška se týkala struktury a organizace vlády, tedy na které úseky se dělí, kdo je volí a jaké mají povinnosti vůči státní správě. Dojem z výkladu velmi umocnila ona velkolepá místnost, kde byly symboly českého státu patrné z každého koutu.
Druhým pátečním zastavením byl velkolepý soubor pláten secesního malíře Alfonse Muchy. Slovanská epopej, která je nyní mimořádně k vidění v budově Veletržního paláce, vychází z pradávné historie slovanského národa. Obrovská plátna a přítmí ve výstavním sále zapůsobilo na studenty neobvyklou atmosférou. Všechny je donutila zastavit se před každým výjevem a jen se nechat tiše pohltit magickými výjevy, které byly na všech patrné ještě při odpolední cestě zpět do Poděbrad.
Mgr. Lucie Krupková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady