EXKURZE DO ČNB
autor Karel Psota - Čtvrtek, 8. prosinec 2016, 09:48

 

Dne 9. 11. 2016 se studenti 4. ročníku oboru agropodnikání a přírodovědné lyceum zúčastnili exkurze do ČNB v Praze. V dopoledních hodinách nás pracovník ČNB provedl v muzeu peněžnictví. Ukázali jsme si historii peněz, bankovnictví, vysvětlili všechny ochranné prvky na bankovkách, prohlédli zlaté mince a medaile a původní trezor Živnostenské banky. V závěru prohlídky jsme měli možnost si zasoutěžit o slisované znehodnocené bankovky v původní hodnotě několika desítek tisíc a naučné publikace. Zajímavostí na konec bylo porovnání váhy čisté cihly zlata se dřevem, olovem a železem. V programu byl zařazený i dokumentární film o historii ČNB a peněz.

Po prohlídce ČNB jsme si v anglickém jazyce ukázali a popsali nejdůležitější památky Prahy, o kterých jsme měli zpracované anglické texty. Navštívili jsme například Karlův most, Pražský hrad či Národní divadlo.

Všichni jsme se dozvěděli něco nového, exkurze pro nás byla velice zajímavá a pochopili jsme lépe probíranou látku v ekonomice a anglickém jazyce.

Děkujeme Ing. Kurkové a Mgr. Kroužilové za zprostředkování exkurze.
Sokolová Dominika 4. A

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady