VÝSLEDKY STUDENTSKÝCH VOLEB DO KRAJSKÝCH ZASTUPITELSTEV 2016
autor Karel Psota - Pátek, 30. září 2016, 14:34

 

V uplynulých dnech se uskutečnil projekt Studentské volby, který organizuje společnost Člověk v tísni od roku 2010. Středoškoláci si tak mohli vyzkoušet „nanečisto“ volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují do krajských zastupitelstev. V rámci Studentských voleb odevzdalo svůj hlas 31 867 studentů z 254 škol. V osmi krajích by vyhrála Česká pirátská strana. Souhrnné výsledky za jednotlivé kraje a typy škol jsou na webové stránce

https://www.jsns.cz/cz/article/162/Vysledky_studentskych_voleb.html

Volební účast na naší škole byla 43,25 %. Stupně vítězů obsadilo ANO 2011, TOP 09 a ODS. Piráti získali bramborovou medaili.

Studentské volby jsou vzdělávacím projektem. Jejich cílem je přiblížit středoškolákům základní demokratické principy, seznámit je s volebním systém České republiky a podpořit dialog týkající se správy veřejných věcí jak mezi studenty, tak mezi studenty a jejich pedagogy. V neposlední řadě je jejich cílem také zvýšit účast prvovoličů a mladých lidí v řádných volbách. Na přípravu, průběh a zveřejnění výsledků nemá vliv žádný politický subjekt.

Fotografie naleznete na
http://ucamartina.rajce.idnes.cz/20.-21.9._2016_Studentske_volby_do_krajskych_zastupitelstev/


Mgr. Martina Nováková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady