HATTRICK NA CHOVATELSKÉM DNI
autor Karel Psota - Úterý, 20. září 2016, 13:56

 

Letošní školní rok jsme zahájili z ostra a úspěšně. Hned druhý den školy, 2.9.2016 jsme reprezentovali školu na Chovatelském dni v Chomuticích, okr. Jičín. Na této akci, zaměřené na holštýnský skot, se schází chovatelská elita především z východních Čech. A letošní ročník se opravdu povedl. Šampionkou výstavy se stala námi v průběhu prázdnin připravovaná plemenice ze ZAS Březno, stejně tak jako loni a předloni. Povedl se tedy nevídaný hatrick, zatím se tato situace na výstavách hospodářských zvířat nikdy nestala. Spolupráce a možnosti pracovat s krásnými zvířaty ze ZAS Březno si velmi vážíme. Jaké to je, postupovat s šampionkou jednotlivými koly soutěže až do finále, si předloni užil Vojtěch Peterka (dnes 4.A), loni Vojtěch Skupa (dnes 3.A) a letos Adam Velechovský (2.A). Poděkování si zaslouží nejen Adam, ale i další jeho spolužáci, kteří byli ochotni věnovat volný čas svých prázdnin přípravě zvířat.
Na chovatelském dni jsme dosáhli i dalších úspěchů. Studentka Hana Abrahamová (4.A) byla mezinárodním rozhodčím panem Rostislavem Škrabalem a šéfbonitérem Ladislavem Vondráškem vybrána jako nejlepší vodička výstavy a kvalifikovala se tak na další evropský šampionát, který bude v roce 2019 v belgickém Libramontu.
Dalším velkým úspěchem se může po zásluze pochlubit náš tým SZeŠ a SOŠ Poděbrady ve složení Martin Homola, Jan Strnádek (oba 3.A) a Jan Pipek (statek), kteří v silové soutěži přetahování podniků lanem nedali soupeřům nejmenší šanci.
 
 Ing. Jan Kocmánek
 foto : Bc. Lucie Rysová, Agropress Cz.
Chomutice 

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady