Školní zahrada a včely
autor Karel Psota - Středa, 15. červen 2016, 15:55

 

VčelyŠkolní zahrada byla slavnostně otevřena v září 2015. Od té doby stále směřujeme k finální vizi  trvale udržitelné zahrady, která bude sloužit k výuce a vzdělávání. Zahradu v rámci různých projektů navštívilo do dnešní doby přes 800 žáků z okolních škol v rámci různých výukových programů.
Zahradu nově obohatil chov včel. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a  sponzorskému daru pana Cihláře jsme mohli pořídit 5 včelstev a vybavit školu pomůckami pro chov včel. Část zařízení převedl na školu také ředitel ŠS Středočeského kraje, který chov včel na statku redukuje. Minulý týden proběhlo již první stáčení medu.
O včely se starají žáci z kroužku "Co si navaříš, to sníš" pod vedením Pavla Znamínka a Hanky Cihlářové. O prázdninách proběhne ve spolupráci s DDM Symfonie na školní zahradě příměstský tábor pro děti základních škol na téma "jako včely v zahradě" - viz příloha.
18.6. můžete v DDM Symfonie v Poděbradech navštívit tradiční "Medobraní", které žáci a učitelé naší školy spolupořádají. Více na:

http://www.ddmpodebrady.cz/akce/dospeli-5/akce-1/medobrani-803

 Ing. Michaela Znamínková

  


Nejste přihlášeni (Přihlásit se) | SZeŠ Poděbrady