Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

Vánoční turnaj v sudoku, pišqworkách a šachu
autor Karel Psota - Pátek, 5. leden 2018, 12:38

 

Ve středu 20. prosince 2017 měli žáci naší školy možnost se zúčastnit již 6. ročníku vánočního turnaje v sudoku, pišqworkách a šachu. Děkujeme za účast a blahopřejeme nejlepším.
Další fotografie jsou na https://ucamartina.rajce.idnes.cz/20._12._2017_Vanocni_turnaj_v_sudoku%2C_pisqworkach_a_sachu_-_6._rocnik/
Mgr. Martina Nováková

  


ZEMĚDĚLSKÝ ZÁJEZD NA SARDINII
autor Karel Psota - Pátek, 5. leden 2018, 12:25

 

V září 2017 jsme podnikli devítidenní zájezd na italský ostrov Sardinie. Cílem bylo poznat co nejvíce krásy ostrova, odpočinout si po náročném pracovním létě a také poznat místní subtropické zemědělství. Zájezdu se zúčastnilo celkem 27 studentů napříč vybraných z 2.-4. ročníků agropodnikání a veterinářství a dále s námi ostrov poznávalo dalších 45 zemědělců, chovatelů a také nedávných absolventů školy, kteří s námi stále spolupracují. Všichni studenti, kteří jeli, měli zájezd jako odměnu za celoroční reprezentaci školy, zejména na akcích spojených s vystavováním hospodářských zvířat. Michaela Kapustová z třídy 3.D měla zájezd za odměnu naprosto zdarma, ostatní dopláceli podle celoročního snažení částku v rozmezí 1000 - 3000 Kč. Celý týden jsme byli ubytováni v přímořském letovisku Isola Rossa, některé apartmány byly na dohled pláže. Kromě odpočinku a relaxace jsme navštívili mnohá zajímavá místa ostrova: historická města Castelsardo a Alghero, přírodní mořskou rezervaci La Maddalena v průlivu mezi Sardinií a Korsikou, překrásnou Neptunovu jeskyni ve skalním masivu přímo nad mořem a další přírodní i historická místa ostrova. Odborný program byl také velice zajímavý. Navštívili jsme farmu s dojeným skotem, farmu s masným skotem, ovčí farmu s výrobou sýrů, vinařství, zpracovnu korku, farmu, kde se pěstují artyčoky, a také farmu (sádky), kde se množí škeble - slávky. Na všech místech jsme měli ochutnávky a nechyběl ani velký raut z místních specialit. Vše je podrobně zaznamenáno a fotograficky zdokumentováno. Zážitkem byla i samotná sedmihodinová plavba obrovským trajektem z toskánského Livorna. Cestou domů jsme navštívili také univerzitní město Pisa známé šikmou věží, u které jsme náš odborný program zakončili. Bylo pořízeno několik set fotografií, které jsme za přispění naší absolventky Kamily Hesové a našeho studenta Lukáše Hendrycha (3.A) soustředili do videa na YouTube - odkaz přikládáme. Přejeme příjemné sledování videa i naší další práce, která v oblasti vystavování hospodářských zvířat začne znovu na jaře. Studenti, kteří opět obětují část svého volného času a přiloží ruce k dílu, tentokrát pojedou na další zemědělský zahraniční zájezd už v červnu a bude to Slovinsko a Chorvatsko.

Ing. Jan Kocmánek

odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=I5RuX8Kvun8

  


VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
autor Karel Psota - Úterý, 19. prosinec 2017, 14:44

 
STŘEDNÍ ZEMĚDĚLSKÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA PODĚBRADY

přeje žákům, zaměstnancům i přátelům školy
radostné a klidné prožití vánočních svátků
a úspěšný vstup do nového roku 2018

Provoz školy o vánočních prázdninách je zajištěn
27. až 29. 12. 2017 a 2. 1. 2018 od 8 do 14 hodin

  


Studentské prezidentské volby vyhrál akademik Jiří Drahoš
autor Karel Psota - Úterý, 19. prosinec 2017, 14:21

 

První kolo Studentských prezidentských voleb proběhlo 12. a 13. prosince. Studenti z 384 středních škol z celé České republiky si tak „nanečisto“ vyzkoušeli volit kandidáty, kteří se uchází o post prezidenta ČR. U studentů zvítězil bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Hlas mu dalo 33,6 procenta hlasujících. Druhý skončil současný prezident Miloš Zeman se ziskem téměř pětiny hlasů. Třetí lékař a pedagog Marek Hilšer dostal 13,2 procenta hlasů. Podle pořadatelů studentských voleb ze společností Člověk v tísni bylo odevzdáno 43 559 platných hlasovacích lístků.

Naše škola je pravidelným účastníkem tohoto programu a bylo nám ctí se zapojit i tentokrát. Máme za to, že volby nanečisto jsou pro studenty prospěšné. Je jim dána možnost se tímto způsobem připravit na dobu, kdy se stanou aktivními voliči. Zúčastnilo se 78 žáků z 274. Bylo 69 platných a 9 neplatných lístků. Volební účast byla 28,5 %. Na prvním místě se umístil Jiří Drahoš s 33,3 %, na druhém místě Marek Hilšer 23,2 %, na třetím místě Miloš Zeman s 13 %. Děkujeme všem, kteří se do tohoto projektu aktivně zapojili, zvláště pak organizátorům celé akce – studentkám tříd 1. C a 1. D.

Celostátní výsledky jsou na https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb

Další fotografie jsou na: http://ucamartina.rajce.idnes.cz/12._-_13._12._2017_Studentske_prezidentske_volby/

Mgr. Martina Nováková

  


OHLÉDNUTÍ ZA CHOVATELSKÝM ROKEM 2017
autor Karel Psota - Úterý, 19. prosinec 2017, 14:13

 

Studenti naší školy se v letošním roce aktivně zúčastnili mnoha chovatelských akcí s velkými hospodářskými zvířaty. Každoročně zpracováváme do videa na YouTube přehled toho nejdůležitějšího. Tak přejeme příjemné podívání i letos. Všichni studenti zaslouží velké poděkování, byly to stovky hodin práce a mnoho ujetých kilometrů po celé ČR. Naše škola ale díky nim byla nepřehlédnutelná a jim samotným se dostalo velkého uznání. V příštím roce odchází spousta šikovných maturantů. Vy, studenti, kteří jste se do této dobrovolné práce ještě nezapojili a máte zájem = dejte vědět ! V dubnu 2018 začínáme novou sezónu.

video https://www.youtube.com/watch?v=YofwhkQC8AE
zpracovali Lukáš Hendrych a Vratislav Nešněra, 3.A

Ing. Jan Kocmánek

  


DVOUDENNÍ SETKÁNÍ ŽÁKOVSKÝCH TÝMŮ PROJEKTU KDO JINÝ?
autor Karel Psota - Úterý, 19. prosinec 2017, 14:06

 

Ve dnech 27. - 28. listopadu se uskutečnilo v Praze setkání žákovských týmů projektu Kdo jiný?.  Na environmentálních projektech v letošním roce pracují žákovské týmy z Mělníka, Zbirohu, Havlíčkova Brodu, z Prahy a dva týmy z Poděbrad. Jeden z nich tvoří šestice žáků 3. ročníku oboru veterinářství. Připravený program byl bohatý. První den jsme se věnovali tématu aktivismus, navštívili jsme organizace, které jsou zaměřené na témata jednotlivých projektů, shlédli jsme film „Co se nenosí“ a zúčastnili se workshopu k upcyklaci oblečení. Druhý den jsme navštívili spalovnu v Malešicích, konzultovali své projekty s koordinátory a prezentovali své nápady na projekty. Projekty se rozbíhají a nás čeká spousta pěkné práce.
Další informace jsou na https://www.jsns.cz/projekty/kdo-jiny
Další fotografie jsou na https://drive.google.com/open?id=1Fj3b9EpV0v6QqEON2wkYHCS_KpwbthE9
https://drive.google.com/open?id=1ja_Euq5mlgAPS_fO1T7lGI1PlTQINcD1
https://ucamartina.rajce.idnes.cz/27._-_28._11._20017_Projekt_Kdo_jiny_-_listopadove_setkani/
Mgr. Martina Nováková
Kdo jiný

  


Starší diskuse ...

Kalendář
<< únor 2018 >>
PoÚtStČtSoNe
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |