Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

PRÁZDNINY
autor Karel Psota - Úterý, 2. červenec 2019, 11:56

 
SZeŠ a SOŠ Poděbrady přeje všem krásné prázdniny.

Provoz v kanceláři školy je zajištěn v pracovních dnech (1.7. až 23.8.2019) od 7:30 do 14:00 hodin.

  


Zpráva z exkurze
autor Karel Psota - Úterý, 2. červenec 2019, 11:49

 
V rámci projektu o managementu z výuky ekonomiky a podnikání se dne 25.6 2019 uskutečnila odborná exkurze 2.A do brněnského výstaviště Zetor. Třída společně s učitelkami Kurkovou a Stiborovou odjížděla v 8 hod ráno z Poděbrad a byla v Brně po 11 hodině dopoledne. Po příchodu do muzea nás čekala 1,5 hodinová prohlídka s průvodcem, který nám představil stroje od nejstarších až po nejnovější modely. Seznámili jsme se s novými poznatky a byla nám přiblížena historie vývoje i samotné začátky této značky. Po dokončení prohlídky nám bylo dovoleno se samostatně porozhlédnout po výstavě a také jsme měli možnost zakoupit suvenýry se značkou Zetor.
Myslím si, že tato exkurze nás jako zemědělce velmi obohatila a bude pro nás přínosem. Tento projekt z hodin paní učitelky Kurkové se velmi povedl a všichni si jej užili. Určitě bychom všichni výlet doporučili i nižším ročníkům nejen naší školy.

Studentky 2.A Barbora Malá a Adéla Bártová

  


Exkurze do VÚRV
autor Karel Psota - Pátek, 21. červen 2019, 07:48

 
Dne 18.6. se třída 2.A v doprovodu Ing. Znamínka a Ing. Šimůnka zúčastnila  exkurze VÚRV (Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v.v.i) v Praze Ruzyni, kde nám byl předveden postup kontroly půdy a rostlin. Nejprve proběhla prohlídka laboratoře, kde se provádí analýza zpracování upravených vzorků. Usušené a nadrcené vzorky se spalují v mikrovlnných troubách, dále se míchají s kyselinami a pokusy se zjišťuje, jaké mají pH, které živiny jim chybějí nebo přebývají, kolik a jakých prvků je případně nutné dodat do půdy, je možné také zjišťovat přítomnost škodlivých látek, nebo těžkých kovů.
Dále jsme se přesunuli na pole, kde proběhla ukázka jednotlivých honů,
které jsou hnojeny různými způsoby, při různých poměrech minerálních či organických hnojiv. Sledovali jsme rozdíly mezi účinností hnojiv aplikovaných do půdy na jednotlivých honech. Zároveň jsme měli možnost sledovat odběr půdních vzorků, které byly na místě vyhodnoceny speciálním přístrojem, který měří množství minerálních látek v půdě.
Exkurze byla velice zajímavá a přínosná, těšíme se na další spolupráci s tímto ústavem.
Barbora Neumanová, 2.A
Exkurze

  


Pepča Šťastný to s traktorem umí.
autor Karel Psota - Středa, 19. červen 2019, 09:02

 
Po vítězství v celostátním kole v jízdě zručnosti s traktorem se zúčastnil i  4. ročníku otevřeného mistrovství Ústeckého kraje v orbě. S tatínkem pro soutěž upravili dvojradličný roudnický pluh.
Dne 15. 6. 2019 se na pozemcích za Podbořany na Žatecku sešlo 21 soutěžících v pěti kategoriích. Pepča soutěžil ve skupině šesti oráčů, kteří soutěžili s jednostrannými dvojradličnými pluhy. Orba byla náročná, oralo se poměrně vysoké strniště na těžké půdě, které se špatně zaklápělo.
Hlavní pořadatel soutěže, předseda společnosti pro orbu Ing. Jan Cholenský uvedl vítězství slovy: „Přijel nováček ze Středočeského kraje a stal se vítězem.“   Soutěžící na druhém a třetím místě přitom orali velmi kvalitními pluhy od firmy Kverneland.
K vítězství blahopřejeme.
Jan Krebs

  


Zootechnická cvičení
autor Karel Psota - Středa, 19. červen 2019, 08:47

 
Zootechnická cvičení z chovu skotu na téma mikroklima ve stáji umožňují žákům zjistit podmínky welfare na školním statku.
Ing. Michaela Znamínková

  


1.místo v chovatelské soutěži „O Šemíkovu podkovu“
autor Karel Psota - Pátek, 14. červen 2019, 12:56

 
Velkého úspěchu dosáhly naše studentky ze 3.ročníku oboru veterinářství. Nepodcenily přípravu a zaslouženě zvítězily v chovatelské soutěži v prestižní kategorii – Zlatá podkova.

A tak to vidí přímo naše vítězky:

Ve středu 12.6.2019 jsme se zúčastnily odborné soutěže zemědělských škol ŠEMÍKOVA PODKOVA v Praze ve Velké Chuchli. Soutěžily jsme jako tříčlenný tým v disciplínách: zootechnika, kde jsme využily naše teoretické znalosti získané například z biologie a chovu zvířat, poznávačka rostlin, krmiv, plemen skotu, koní a prasat, zkouška z angličtiny, jízda na dostihovém trenažéru bez držení, dojení, sekání srpem, odhad míry, což byl například odhad 1 kg sena nebo půl litru vody… Jako jedna z posledních disciplín, které jsem se zúčastnily, byla dostihová štafeta na 1200 m složená ze 3 částí. První částí byl běh se sulkou (klusácký dostih). Ve druhé části jsme překonávaly překážky (překážkový dostih) a poslední částí byl přímý běh (cvalový dostih). Přes velké horko jsme štafetu doběhly a netrpělivě čekaly na výsledky. Nakonec jsme i přes velkou konkurenci získaly první místo v kategorii ZLATÁ PODKOVA.

Kristýna Legnerová, Lucie Kaňková, Monika Vraždová 3.D

Foto - https://szesnieder.rajce.idnes.cz/O_Semikovu_podkovu_Chuchle_-_Zlata_podkova_-_1.misto_-_3.D

  


Starší diskuse ...

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |