Přihlásit se
Hlavní menu

Události ve škole

POLNÍ PRAXE 3.A
autor Karel Psota - Čtvrtek, 11. říjen 2018, 14:40

 
Začátkem letošního školního roku se naše třída zůčastnila polní praxe, během které jsme si vyzkoušeli nakládání chlévské mrvy s nakladačem UNHZ 500, její následný rozhoz s traktorem Zetor 7011 vybaveným rozmetadlem RUR-5, orbu se Zetorem 6945 a dvouradličným pluhem Privat a také podmítku se zapůjčeným traktorem New Holland T7.245 s diskovým podmítačem Amazone Catros 5002-2TS.
Vše je zachyceno na videu

Lukáš Kobrle, student 3.A

  


Praxe v 1. ročníku
autor Karel Psota - Čtvrtek, 11. říjen 2018, 14:29

 
Manipulace s králíky patří mezi základní dovednosti našich prváků. Jaký je postup při označování si vyzkoušeli na jedné z praxí.
Ing. Michaela Znamínková
Praxe

  


ZVÍŘATA I STUDENTI Z PODĚBRAD ZNOVU BODUJÍ
autor Karel Psota - Čtvrtek, 11. říjen 2018, 14:06

 
Lysá
 Začátkem října proběhla v Lysé nad Labem velká výstava Zemědělec - Náš Chov, v letošním roce doplněná o Národní holštýnský šampionát, Charolais show a moho klubových soutěží, týkajících se ovcí a koz. Naši studenti po celé 4 dny výstavy aktivně pomáhali, svědomitě se starali o vystavovaná hospodářská zvířata a při přehlídkách je předváděli. Na výstavě byla navázána řada profesních kontaktů a získáno mnoho zkušeností při práci s nejlepšími zvířaty daných plemen chovaných v celé České republice. Na výstavě také probíhalo mnoho dětských soutěží, jejichž vítězové si mohli za odměnu v předvadišti povodit telata z našeho školního statku.
Ze školního statku přijely do Lysé kromě telat také 2 soutěžní plemenice, kráva a jalovice holštýnského plemene. Na probíhajícím národním šampionátu získala naše jalovice č.466366/921 Poděbrady Natálka fantastické 1. místo a kráva č.384989/921 Poděbrady Dáša rovněž úžasné 1. místo a potvrdila tak loňské vítězství z Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně. Kráva Poděbrady Dáša pak byla ještě vyhlášena rezervní šampionkou výstavy.
Z celé akce byla pořízena velká fotogalerie, ze které bude zpracováno video na YouTube.
 
Ing. Jan Kocmánek
Lysá

  


Jak to chodí ve Francii?
autor Karel Psota - Pátek, 5. říjen 2018, 14:07

 
Od 1.do 6.10. probíhá odborná exkurze žáků druhého ročníku oboru veterinářstvi na francouzském zemědělském lyceu v La Fontaine. Čeká nás nabitý program plný setkávání a odborných exkurzí. Například ve středu navštívíme největší zemědělskou výstavu v Evropě Sommet de elevage v Clermotu, kde se mimo jiné setkáme s obchodním radou z Paříže panem Žilkou. Podrobnější informace o naší výpravě můžete sledovat na fcb stránkách školy

Ing. Michaela Znamínková

  


Zahradní festival 2018 očima žáků
autor Karel Psota - Pátek, 5. říjen 2018, 13:54

 
Dne 20. 9. 2018 od 9 hodin jste mohli navštívit Zahradní festival, který se konal na školní zahradě Střední zemědělské školy a Střední odborné školy v Poděbradech. Na zahradě byly postaveny stánky, kde se návštěvníci dozvěděli něco ze života v zahradě. Zjistili, jak se zpracovává ovčí vlna, tvořili s květinami nebo vyrobili skřítky z přírodních materiálů. Ve stánku ekocentra Huslík si děti, ale i rodiče mohli vyzkoušet výrobu vlastního moštu. Permacultura.cs představila povídání o netradičním pěstování rostlin. V 10 hodin začala divadelní představení Rychlé šípy, následovalo Sedm kůzlátek a nakonec Muž, který sázel stromy. Od 12 hodin proběhl rituál díkůvzdání. Na odpolední divadelní představení navázala přednáška Není bylina, aby na něco nebyla, společná výroba kouzelného bylinkového krému. Od půl čtvrté jste si mohli vyzkoušet vyrobit vlastní BF sandále. Ve čtyři hodiny vyprávěla Iva Bauerová o využití kineziologie a sufijské cvičení. Následovala Vlasta Tvrzová a její ukázka Integrální jógy. Od šesté do desáté hodiny zahráli Klára Modrá a skupina Blaze, Vojta Violinlist, Ra-Duše. Na závěr celého festivalu proběhl znovu rituál díkůvzdání, kdy se požehnalo zahradě a úrodě. Po celou dobu bylo k dispozici občerstvení, káva nebo biovíno. Stánek s občerstvením zde měla například Čajovna na kopečku, Amares Coffee, Zdraví v pytli nebo SOU společného stravování Poděbrady.

K. Panušková, J. Poulová, B. Zálabová, M. Plaček, žáci 2. C

  


4. C NA EXKURZI PARLAMENTU ČR
autor Karel Psota - Pátek, 5. říjen 2018, 13:50

 
V pondělí 24.9. jsem s žáky třídy 4. C navštívila Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Sídlí na Malostranském náměstí v několika historických palácích. Exkurze začala v informačním středisku projekcí krátkého filmu o historii a činnosti Poslanecké sněmovny. Po nezbytné bezpečnostní kontrole následovala prohlídka významných prostor s výkladem pana poslance Dominika Feriho. Zahrnovala návštěvu předsálí, hlavního zasedacího sálu a přilehlých prostor. Touto exkurzí si žáci doplnili teoretické znalosti z hodin občanské nauky a spatřili na vlastní oči místa, která do té doby znali jen z televize.

Mgr. Martina Nováková

  


Starší diskuse ...

Kalendář
<< listopad 2018 >>
PoÚtStČtSoNe
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Praxe na školním statku

Jezdecký klub

Učebna PC

Náš školní server získal ohodnocení "COOL SITE" na moodle.org (domovská stránka systému, který používáme k provozu webu). Toto ocenění bylo uděleno dosud 38 serverům (stav k 8.12.2004) z celkového počtu 2085 registrovaných serverů ze 101 zemí celého světa (viz obrázek).
Nejste přihlášeni (Přihlásit se) |