O richtextovém HTML editor

Dostupnost: Používání HTML editoru máte zakázáno ve vašem uživatelkém profilu

Richtextový (richtext - obohacený text, text s formátováním) HTML editor poskytuje rozhraní pro zpracování textu. Toto rozhraní je vloženo do vaší webové stránky a umožňuje vám upravovat text tak, jak jste zvyklí z jiných editorů, přičemž produkuje normální HTML kód.

Vedle formátování textu má řadu dalších vlastností, které se vám možná budou hodit.

Vkládání textu z jiných aplikací

  Text z jiných aplikací systému Windows (např. Microsoft Word) lze zkopírovat do schránky a vložit do tohoto editoru. Formátování textu zůstane zachováno. Použijte klasické menu Zkopírovat/Vložit (Control-C a Control-V).

Vkládání obrázků

  Obrázky umístěné na libovolné webové stránce a dostupné pomocí URL můžete zahrnout do vašeho textu stisknutím tlačítka "Vložit obrázek - Insert Image".

Vkládání tabulek

  Text na webové stránce se rozmisťuje (například do sloupců) tak, že jej vložíte do tabulky, často s neviditelnými okraji. K vložení tabulky použijte tlačítko "Vložit tabulku - Insert table" na pracovní liště editoru.

Vkládání odkazů

  K vytvoření odkazu nejprve napište text, který chcete použít jako odkaz. Označte jej a klikněte na příslušné tlačítko v nástrojové liště. Zadejte odkazovanou adresu URL. Hotovo!

Vkládání smajlíků (emotikon)

  K vložení těchto malých ikonek do vašeho textu klikněte na ikonu smajlíka v nástrojové liště. Rozbalené okno vám nabídne následující ikony (případně můžete do přímo psát odpovídající text - bude zobrazen jako příslušná ikona).
  usmívat se :-)
  zubit se :-D
  mrknout ;-)
  smíšený pocit :-/
  zamyšlený V-.
  vyplazený jazyk :-P
  v pohodě B-)
  souhlasit ^-)
  kulit oči 8-)
  překvapení 8-o
  mrzutost :-(
  plachost 8-.
  červenání :-I
  pusa :-X
  klaun :o)
  monokl P-|
  hněv 8-[
  bez života xx-P
  ospalost |-.
  škodolibost }-]

Rejstřík všech souborů nápovědy